Cooper Discoverer STT PRO 245/75R16

Sadov
Posty: 9
Rejestracja: 08 mar 2020, 20:56

Cooper Discoverer STT PRO 245/75R16

Post autor: Sadov »

Cześć,

za dwa tygodnie robię lift mojego Kojota - 2" amortyzatory Lovells + sprężyny Medium Lovells. Dodatkowo dokładam do piast 30 mm dystanse. Chciałbym włożyć nowe oponki Cooper Discoverer STT PRO 245/75R16 120/116 Q.
Myślicie, że się zmieszczą, czy trzeba będzie coś modyfikować (wahacze, nadkola itp.), a może zmienić oponki.
Może polecacie inne rozwiązanie.

Dzięki i czekam na Wasze sugestie.
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: Cooper Discoverer STT PRO 245/75R16

Post autor: WieRcik »

Nadkola podgrzać i ewentualnie skasować trójkąty.
Obrazek
zajacw
Posty: 26
Rejestracja: 03 wrz 2018, 18:05

Re: Cooper Discoverer STT PRO 245/75R16

Post autor: zajacw »

Cześć,
ja mam u siebie STT PRO 235/85R16 przy lifcie 2" - więc trochę większe - trochę trzeba było auto dostosować do takiego rozmiaru, przy 245/75R16 będzie trochę prościej - ale tak jak pisze WieRcik - trójkąty do sklepania (i najlepiej już raz - a porządnie - na płasko - ja klepałem 2 razy bo przy felgach fabrycznych było na początku ok, ale jak założyłem dystanse to już ocierało) a nadkola najlepiej opalarką podgrzać a potem "uformować" na nowo (najlepiej docisnąć czymś co nie będzie kleiło się do podgrzanego plastiku i poczekać do wystygnięcia - uważaj bo można się poparzyć przy tym).
A i jeszcze jedno - zastanów się nad samymi oponami ;) - to są MT'ki i są głośne - jeżeli robisz potwora w teren - nie będzie problemu - jeżeli planujesz turystykę - zastanów się nad modelem ST-MAXX - nie wiele gorsze w błocie, a na asfalcie cichsze i mają homologację zimową - ja bym teraz takie wybrał :D
Sadov
Posty: 9
Rejestracja: 08 mar 2020, 20:56

Re: Cooper Discoverer STT PRO 245/75R16

Post autor: Sadov »

Dzięki bardzo za dobrą radę. Możesz podrzucić fotki. Chętnie bym zobaczył Twoje rozwiąznie
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: Cooper Discoverer STT PRO 245/75R16

Post autor: WieRcik »

Miałem STT ale jedynki , ztargałem dwa komplety i gdyby były dostępne to kupiłbym trzeci , niby są bo nazywają Cooper Evolution MTT ale są produkowane przez Meksykanów , teraz mam właśnie ST MAXX i mówiąc szczerze nie widzę różnicy między nimi.
Obrazek
KrisT1000
Posty: 143
Rejestracja: 10 mar 2020, 23:03

Re: Cooper Discoverer STT PRO 245/75R16

Post autor: KrisT1000 »

Cześć.
A.ma ktoś bezpośrednie porównanie między STT pro i max oraz bfgoodrich at ko 2?
Chodzi mi najbardziej o głośność. Mam STT pro i jest głośno... Jeśli ktoś twierdzi że są to ciche mt- ki to nawet nie chcę wiedzieć jakie są te głośne.
Kolega twierdzi że nawet yokohamy mt są cichsze. Chyba. Sprzedam STT pro i poszukam czegoś mniej agresywnego.
I stąd pytanie o st max, BF goodrich albo jakieś inne ateki.
Pozdrawiam
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: Cooper Discoverer STT PRO 245/75R16

Post autor: WieRcik »

Miałem STT pierwszy model , zjeździłem dwa komplety i byłby trzeci gdyby były dostępne dlatego kupiłem właśnie ST MAXX , wydaje mi się że różnicy w hałasie nie ma żadnej między nimi , na mokrym podobnie , zimy nie sprawdzałem jeszcze , szutry wiadomo bez problemu , MAXX w błocie gorzej. Teraz pojawiły się znowu STT ale w Meksykańskiej odsłonie pod nazwą Cooper MTT ale na stronie Coopera ich nie ma, także jak tylko MAXX dokończą żywota to raczej wrócę do STT=MTT , poczekam na recenzję MTT. Co do AT KO2 to jeździ z nami RR P38 i tam gdzie ja śmignąłem na samym tyle to RR musiał pałować co by się przebić , miałem KO1 i gorszych opon nie miałem , uważam że relacja cena/użyteczność KO2 jest dramatyczna przesadzona. W Suzuki mam Toyo Open Country AT+ i szczerze , auto seryjne , bije na głowę KO2 , a cena jest śmieszna tych opon w porównaniu do BFG.
Obrazek
KrisT1000
Posty: 143
Rejestracja: 10 mar 2020, 23:03

Re: Cooper Discoverer STT PRO 245/75R16

Post autor: KrisT1000 »

Właśnie skłaniam się jednak do STT Max.
Ale chciałbym je zobaczyć a najlepiej usłyszeć :)
Jeśli ktoś zechce je pokazać podjadę :)
A Wiercik Ty masz 225 75 16? I bez liftu czy masz Lift w swoim KJ? :)
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: Cooper Discoverer STT PRO 245/75R16

Post autor: WieRcik »

Mam 2" i 245/75/16 , u mnie bagażnik bardzo hałasuje , o świszczącym ledbarze nie mówiąc , mogę powiedzieć że są ciche , do 100km/h żadnych zastrzeżeń , a potem to już całokształt hałasuje.
Obrazek
KrisT1000
Posty: 143
Rejestracja: 10 mar 2020, 23:03

Re: Cooper Discoverer STT PRO 245/75R16

Post autor: KrisT1000 »

WieRcik pisze: 02 sie 2020, 02:18 Miałem STT pierwszy model , zjeździłem dwa komplety i byłby trzeci gdyby były dostępne dlatego kupiłem właśnie ST MAXX , wydaje mi się że różnicy w hałasie nie ma żadnej między nimi , na mokrym podobnie , zimy nie sprawdzałem jeszcze , szutry wiadomo bez problemu , MAXX w błocie gorzej. Teraz pojawiły się znowu STT ale w Meksykańskiej odsłonie pod nazwą Cooper MTT ale na stronie Coopera ich nie ma, także jak tylko MAXX dokończą żywota to raczej wrócę do STT=MTT , poczekam na recenzję MTT. Co do AT KO2 to jeździ z nami RR P38 i tam gdzie ja śmignąłem na samym tyle to RR musiał pałować co by się przebić , miałem KO1 i gorszych opon nie miałem , uważam że relacja cena/użyteczność KO2 jest dramatyczna przesadzona. W Suzuki mam Toyo Open Country AT+ i szczerze , auto seryjne , bije na głowę KO2 , a cena jest śmieszna tych opon w porównaniu do BFG.
A te opony Toyo używasz cały rok? Dają radę w zimę?
ODPOWIEDZ