Półoś prawa przednia

WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Półoś prawa przednia

Post autor: WieRcik »

Z racji że wymieniłem dwa razy łożysko w przednim moście na prawej półosi , http://jeepkj.pl/viewtopic.php?f=37&t=115 , a luz dalej był , wydłubałem prawą przednią półoś i okazało się że niestety padała , miałem dwie zapasowe używane ale te też w krótkim czasie podzieliły los poprzednie dokładnie w taki sam sposób. Wychodzi na to że sprężyny HD i zwykłe amortyzatory przyczyniły się do morderstwa półosi , niestety półoś jest wykonana z dwóch różnych materiałów których nie da się pospawać także będę dorabiał całą nową.
phpBB [media]
Obrazek
zajacw
Posty: 26
Rejestracja: 03 wrz 2018, 18:05

Re: Półoś prawa przednia

Post autor: zajacw »

WieRcik - czy w przypadku nowej osi wewnętrznej jest jakikolwiek luz między półosią a tym elementem? Na filmiku pokazywałeś kiedyś spore wychyły z tego co pamiętam. Walczę u siebie ze zjawiskiem lekkiego "tąpnięcia" przy odpuszczeniu i dodaniu gazu przy zapiętym Full-time. Wymieniłem swoją półoś (która miała trochę tego luzu - ale nie za dużo) na używaną z minimalnym wychyłem i to zjawisko cały czas występuje (wał przedni nowy, most też ok - z backlash'em w normie). Zaczynam już podejrzewać reduktor, ale rozciągnięty łańcuch chyba by dawał jeszcze dodatkowe efekty dźwiękowe w trakcie jazdy?
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: Półoś prawa przednia

Post autor: WieRcik »

Nie ma żadnego luzu, ja do liftu dorabiałem półoś żeby była dłuższa i sama sztyca weszła głębiej w kielich przegubu, tak naprawdę ta półoś powstała z trzech różnych, od 2.4, 2.5 i 3.7, bo pomimo tego że niby jest to samo to niestety w różnych wersjach silnikowych są różnej długości łap mocujących przedni dyfer prze co są różne długości półosi, łącznie kosztowalo mnie to jakieś 1700zł. Sprawdź jeszcze dokładnie tył bo może to być suma luzów, Jeep tak ma że tutaj trochę tam troche i efekt właśnie takiego puknięcia następuje, jak tam nic nie znajdziesz to niestety czeka Cię rozbebeszenie reduktora, na 99% masz wytarty wał w reduktorze i łożyska do wymiany, najgorzej że to z wyjściem na tył kosztuje 650zł netto. Regeneracja reduktora kosztowała mnie 3500zł na gotowo, łożyska za wyjątkiem tego jednego są do dostania w sklepach specjalistycznych z łożyskami. To tylne jest póki co do dostania tylko w servisie, jak robiłem to były tylko trzy dostępne w Europie, dwa chyba we Włoszech zostały, w USA wszyscy mają w ofercie ale nik nie miał na stanie, pisałem bezpośrednio do Timkena, jako jedyni je produkowali, odpisali mi że jest zamiennik z AB na końcu ale też nigdzie nie dostępny i oni póki co nie będą wznawiać produkcji.
Obrazek
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: Półoś prawa przednia

Post autor: WieRcik »

Także tego, tak to się prezentuje.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
zajacw
Posty: 26
Rejestracja: 03 wrz 2018, 18:05

Re: Półoś prawa przednia

Post autor: zajacw »

W końcu udało mi się za to zabrać - zdjąłem tylny wał i pojeździłem trochę na samym przodzie - niestety efekt cały czas występuje - więc to chyba potwierdza jakiś luz na reduktorze?
Lesnik
Posty: 26
Rejestracja: 10 cze 2021, 20:39

Re: Półoś prawa przednia

Post autor: Lesnik »

Witam, chciałbym odświeżyć temat, otóż nie wiem jakim dziwnym trafem skrzywiłem półoś prawą właśnie, silnik 2.4 , czy wiecie może jaka jest jej długość i ilość frezów tak żeby kupić od razu to co trzeba? na allegro są same krótkie a z tego co widzę to ma być długa ?
pozdrawiam :)
KAZIK
Posty: 49
Rejestracja: 14 lip 2019, 11:16

Re: Półoś prawa przednia

Post autor: KAZIK »

Nie wiem czy ja czasem nie mam takiej nowej GSP, kupiłem nową do 3.7 ale okazała się za długa, nie chcieli uznać mi reklamacji to kupiłem drugą, jak byś znał wymiary to daj znać - mogę Ci ją odsprzedać, ewentualnie mogę ją zmierzyć ale to dopiero za 2-3 dni
Lesnik
Posty: 26
Rejestracja: 10 cze 2021, 20:39

Re: Półoś prawa przednia

Post autor: Lesnik »

Nigdzie nie mogę się dowiedzieć o tych wymiarach szukam jeszcze, jakbyś mógł zmierz ją może dopasuje, a i tak wgl ile by było za nią :)
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: Półoś prawa przednia

Post autor: WieRcik »

Zamów po VINie w serwisie przez internet, przyjdzie pomierzysz i masz 14 dni na zwrot.
Obrazek
Robert-pia
Posty: 109
Rejestracja: 11 wrz 2022, 18:40

Re: Półoś prawa przednia

Post autor: Robert-pia »

To ja sie zapytam bo po włączeniu przodu pojawia sie ciągłe trykanie na wszystkich opcjach.
I jeszcze przez chwile po wyłączeniu napędu.
I czy przegub moze strzelac przy jechaniu na tylnym napędzie?
ODPOWIEDZ