WieRcikowy WYPRAWOWY KJ/LIBERTY

skrzysiek
Posty: 19
Rejestracja: 24 kwie 2019, 17:45

Re: WYPRAWOWY KJ/LIBERTY

Post autor: skrzysiek »

O belce na hak przedni 2'. Na zdjeciach powyzej z motania Wiercika jest zdjecie tej belki z wyciagarka.
Daniel powyzej pytal to odpowiedzialem, nim sie kapnalem ze pytal rok temu: )
K
KJ 2.8 crd 163 KM sport, NP-242, 545 RFE, 2”
arecksz
Posty: 1
Rejestracja: 28 kwie 2020, 20:38

Re: WYPRAWOWY KJ/LIBERTY

Post autor: arecksz »

Cześć, podziwiam i chylę czoła przed wszystkimi patentami które tu zastosowałeś - swego czasu przeryłem pinterest i youtube pod względem wszystkich materiałów w temacie "SUV to RV conversion" i zakupiwszy kojota miałem trochę mieszane uczucia czy dam radę kimnąć się z tyłu. Mam pytanie co do przeróbki zawiasów przednich foteli - rozumiem, że ten cienki pasek blachy przyspawany z boku zastępuje tuleję którą spięte są zewnętrzna i wewnętrzna blacha zawiasu? Czy w tym miejscu i tak nie przychodzi z powrotem jedna z dwóch śrub które trzymają zawias na ramie siedziska? Ja oglądając na szybko fotel myślałem o wypiłowaniu kawałka materiału z tego półksiężyca, żeby opierał się o tę tuleję kawałek dalej...
Tak czy siak temat bardzo pomocny, pozdrawiam :)
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: WYPRAWOWY KJ/LIBERTY

Post autor: WieRcik »

Tak , wywaliłem tulejki i wstawiłem kawałek blachy , wydawało się to najprostszym rozwiązaniem. Wszystko się da tylko pytanie na ile jesteś zdeterminowany żeby to zrobić.
Obrazek
Dzochar91
Posty: 18
Rejestracja: 22 gru 2021, 23:52

Re: WYPRAWOWY KJ/LIBERTY

Post autor: Dzochar91 »

Osłona poszła pod cały spód aż do reduktora , zrobiona była na wzór dedykowanego ASFIRa , nawet napis wypalony hehheeh A co jak lans to lans
20160625_132556.jpg
[/quote]

Hej masz rysunki tej osłony w dxf?
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: WYPRAWOWY KJ/LIBERTY

Post autor: WieRcik »

Ja nie będę miał na pewno, zapytam kumpla który to wypalał ale też wątpię bo przy jego przerobie to dyski musiałby mieć jak Premier działki.
Obrazek
Dzochar91
Posty: 18
Rejestracja: 22 gru 2021, 23:52

Re: WYPRAWOWY KJ/LIBERTY

Post autor: Dzochar91 »

ok, jak coś to wrzuć :D
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: WYPRAWOWY KJ/LIBERTY

Post autor: WieRcik »

Sporo czasu mineło ale w dalszym ciągu projekt Kojot jest rozwijany i modyfikowany. Na szybko dostał całe nowe zawieszenie, oczywiście Lovells HD z Bilstainem ale tym razem komplet poliuretanów zastąpiłem na powrót tulejami stalowogumowymi Mooga, nowe swożnie dolne Mopara i górne TTX. Niestety poli się wytarły i nie wiadomo gdzie i która się wytarła, zatem, wszystkie w całym zawieszeniu wyleciały.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: WYPRAWOWY KJ/LIBERTY

Post autor: WieRcik »

Z racji tego że wyjąłem cały napęd dosłownie. Mosty rozebrane, z racji zmiany wielkości kół z 225/85/16 na 245/70/16, Kojot dostał nowe przełożenia, z 3.75 na 4.10. Co to dało? A no to że jeździ jak dziki, zbiera się jak pocisk, co prawda prędkość maksymalna ze -+180km/h spadła do +-150km/h.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: WYPRAWOWY KJ/LIBERTY

Post autor: WieRcik »

Z racji tego że oryginalne półosie były za krótkie do liftu i rozwalało je w standartowym miejscu, pomimo dorobenia dłuższej, zaczołem szukać czegoś dedykowanego.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: WYPRAWOWY KJ/LIBERTY

Post autor: WieRcik »

No i udało się znaleźć nie dość że dłuższe to jeszcze o większym kącie pracy przegubów, firmy Trackmotive. Uprzedzam nie kupujcie w Polsce, dostępne są tylko POREGENERACYJNE, kupione w InterCars, oryginalnej długości, miały większy luz niż oryginalne po przebiegu 250k km, zakup TYLKO i WYŁĄCZNIE bezpośrednio przez stronę firmową.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
ODPOWIEDZ