Strona 1 z 1

Charakterystyka , usterki , bolaczki i takie tam

: 04 kwie 2018, 16:09
autor: WieRcik
Nauczony doświadczeniami w poszukiwaniu różnych sprzętów do przemieszczania chciałbym żeby wszystko co dot. tego konkretnego silnika znajdowało się w jednym miejscu , takie kompendium dla ewentualnych poszukiwaczy. Tutaj maja znajdować się informacje dotyczące tylko i wyłącznie tego konkretnego modelu silnika , reszta będzie usuwana.

Re: Charakterystyka , usterki , bolaczki i takie tam

: 05 kwie 2018, 10:11
autor: Przemo
Charakterystyka:
Całkiem dobra dynamika w połączeniu z budą KJ, spory moment obrotowy od niskich obrotów, super w teren i na co dzień, w terenie nie muli się w żadnej sytuacji a i jazda po mieście czy w trasie tez wystarcza. Ogólnie udana i przyjemna w użytkowaniu konstrukcja.

Usterki/ bolączki:
-Trzeba uważać na poprzednich właścicieli który ignorowali regulacje LPG bo może prowadzić to do wypalenia gniazd zaworowych,
-Czasem zdarza się że padnie cewka lub połamią się przewody przy niej (jak padnie całkiem najczęściej silnik przestaje pracować równo i wyskakuje błąd wypadania zapłonu) jeśli ma gdzieś delikatne przebicie bo silnik będzie więcej palił nagle oraz zacznie nie równo pracować na wolnych.
-Dobór odpowiedniego oleju jest konieczny najlepszy to mopar 5w30, w przypadku innych trzeba się liczyć raczej ze spożywaniem mniejszych lub większych ilości oleju przez silnik.
-Przed zakupem sprawdzić błedy ew w komputerze, czy silnik równo pracuje i nie hałasuje nie postukuje dziwnie. Czy nie ma wycieków z łączenia ze skrzynią biegów, przy pompie wspomagania.

Re: Charakterystyka , usterki , bolaczki i takie tam

: 05 kwie 2018, 19:50
autor: WieRcik
Co do olei:
Shell 10W60 - miał być zajebisty , mój Kojot wciągnął jakieś +- 1,5l /1000km , przy wymianie w życiu nie czułem takiego smrodu
Liuqi Molly / Valvoline 5W30 ok. 1,5-2l / 10 000km
Mopar 5W30 zużycie praktycznie 0 na 10 000km
Osobiście jeżdżę na Liuqi Molly mam wrażenie że silnik jakoś tak lepiej brzmi i jest cichszy ale może to być tylko subiektywne odczucie.