Dodatek do oleju, automatyczna skrzynia biegów

Awatar użytkownika
Wiktor
Posty: 61
Rejestracja: 11 mar 2018, 21:00
Lokalizacja: Rzeszów

Dodatek do oleju, automatyczna skrzynia biegów

Post autor: Wiktor »

Jakie macie doświadczenia z dodatkami do oleju "poprawiającymi" pracę skrzyni biegów? Co polecacie? Działa czy nie działa? Pomomaga czy szkodzi? Sam do pewnego czasu byłem przeciwnikiem takich zastosowań w skrzyniach jak również w silnikach, ale zaczynam się wahać po rozmowie ze specem zajmującym się remontami skrzyń biegów, który wypowiadał się dość pozytywnie na temat tych specyfików. Zapraszam do wymiany spostrzeżeń i doświadczeń.
Jeep Cherokee 3,7 Rzeszów
TomS
Posty: 6
Rejestracja: 11 mar 2018, 21:02

Re: Dodatek do oleju, automatyczna skrzynia biegów

Post autor: TomS »

Wiktor, coś polecasz po rozmowie ze specem od skrzyń?
BartlomiejEM
Posty: 28
Rejestracja: 20 mar 2018, 19:30
Lokalizacja: Cz-wa

Re: Dodatek do oleju, automatyczna skrzynia biegów

Post autor: BartlomiejEM »

Nie wiem jak w silnikach benzynowych i skrzyniach. Ale jak miałem wcześniej nissana x-traila 2.2 dci to mi znajomy mówił zeby dolewać do ropy mixolu, nie dokładałem, Korba bokiem wyszła, moze jak bym dolewał to by nie wyszła.
Cherokee 3,7 2002 silver
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: Dodatek do oleju, automatyczna skrzynia biegów

Post autor: WieRcik »

Po wymianie oleju dolałem , tylko nie pamiętam co to było coś polecanego na orgu może uda mi się znaleźć butelkę , skrzynia pracuje ciszej i mniej szarpie , elektrozawory tak nie rzegoczą i to tyle , trzeba pamiętać tylko że o tyle ile wlejemy uszlachetniacza trzeba wlać mniej oleju , ja tak nie zrobiłem i mnie samochód gasł , dopiero jak spuściłem 200ml ze skrzyni i znowu dolałem 100ml uszlachetniacza wszystko wróciło do normy.
Obrazek
TomS
Posty: 6
Rejestracja: 11 mar 2018, 21:02

Re: Dodatek do oleju, automatyczna skrzynia biegów

Post autor: TomS »

To skrzynia w KJ taka wrażliwa na nadmiar oleju?
Awatar użytkownika
Wiktor
Posty: 61
Rejestracja: 11 mar 2018, 21:00
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Dodatek do oleju, automatyczna skrzynia biegów

Post autor: Wiktor »

Na nadmiar i niedomiar, poziom musi być prawie idealny ;)
Jeep Cherokee 3,7 Rzeszów
BartlomiejEM
Posty: 28
Rejestracja: 20 mar 2018, 19:30
Lokalizacja: Cz-wa

Re: Dodatek do oleju, automatyczna skrzynia biegów

Post autor: BartlomiejEM »

A jak bedzie brakować oleju to tez bedzie gasł silnik ?? Bo mam mały wyciek i najprawdopodobniej jest to wyciek ze skrzyni tylko jeszcze nie zdiagnozowałem skąd. A wiec jak bedzie brakować oleju to co moze sie dziać ?
Cherokee 3,7 2002 silver
dawid5995
Posty: 17
Rejestracja: 15 mar 2018, 08:38
Lokalizacja: Łódź

Re: Dodatek do oleju, automatyczna skrzynia biegów

Post autor: dawid5995 »

Mi tak mechanik wymienił olej w skrzyni że po sprawdzeniu za pół roku dolalem prawie 3 litry. Skrzynie mimo braku oleju chodziła, na szczęście się nie rozsypała
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: Dodatek do oleju, automatyczna skrzynia biegów

Post autor: WieRcik »

Zależy też która skrzynia , w automatach były 3 różne 45RFE , 42RFE , 545RFE i brak oleju różnie się u nich objawia:
45RFE niski stan- większe spalanie , spadek obrotów , przy za dużym stanie zgaśnie po zatrzymaniu , ta skrzynia teoretycznie generuje większe spalanie o około 2l od pozostałych ale też podobno jest najtrwalsza z całej trójcy , pochodzi od WJ 4,7 , tyle że w ówczesnym czasie nie było oleju który spełnił by jej wymagania , teoretycznie można odpalić w niej 5 bieg ale to już wyższa szkoła jazdy , póki co nie znalazłem warsztatu który by temu podołał , kilku próbowało ale wychodziło że np. były dwie "2" albo "3" ale piątki nie udało się odpalić. Nie zmieniałem kompa tylko na tym oryginalnym próbowałem , może po wrzuceniu tego od WJ który już miał odpalona "5" by poszło.
Obrazek
Przemo
Posty: 3
Rejestracja: 12 mar 2018, 08:41

Re: Dodatek do oleju, automatyczna skrzynia biegów

Post autor: Przemo »

Ja dolałem DODATEK DO OLEJU LUBE GARD CZERWONY ATF PROTECTANT do 45RFE i była odczuwalna różnica skrzynia chodziła płynniej delikatniej po kilku tysiącach km brak efektów ubocznych ;)
ODPOWIEDZ