Stuki tylny most

globusik1
Posty: 24
Rejestracja: 15 mar 2018, 08:45

Stuki tylny most

Post autor: globusik1 »

Witam, szukam przyczyny stuków w tyle auta gdy odpuszczę gaz i dodam go ponownie, słychać stuknięcie, przez fora często przewija się określenie suma wszystkich luzów w układzie napędowym. Wymienione wszystkie tuleje wahaczy tył, sworznie,amortyzatory tylne, łożyska półosi, c-klipy, nowy olej i dodatek w moście. Na krzyżakach luzu nie czuć ale w tygodniu zostaną wymienione na nowe bo widać iż uszczelnienie bieżni jest spękane. Może ktoś miał podobnie ?
Awatar użytkownika
Wiktor
Posty: 61
Rejestracja: 11 mar 2018, 21:00
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Stuki tylny most

Post autor: Wiktor »

Ja miałem takie stuki, jak rozpadał mi się przegub na przednim wale od strony reduktora. Wiem, że na pierwszy rzut oka mało prawdopodobne, ale jednak u mnie było to :)
Jeep Cherokee 3,7 Rzeszów
globusik1
Posty: 24
Rejestracja: 15 mar 2018, 08:45

Re: Stuki tylny most

Post autor: globusik1 »

Akurat przegub wygląda dobrze, niedawno go rozbierałem jak wymieniałem osłonę, to chodził gładko smar czysty. Ale zrobię test jak znajdę chwilę, zdejmę przedni wał i przejadę się kawałek ciekawe czy czy 'stuk' będzie słychać.
globusik1
Posty: 24
Rejestracja: 15 mar 2018, 08:45

Re: Stuki tylny most

Post autor: globusik1 »

Na ta chwilę mogę powiedzieć iż przyczyna stuków to krzyżaki wału tylnego, po wymianie problem stuków przy dodaniu gazu ucichł. Zamontowałem krzyżaki Spicer-a
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: Stuki tylny most

Post autor: WieRcik »

Wrzuć nr katalogowy dla potomnych.
Obrazek
globusik1
Posty: 24
Rejestracja: 15 mar 2018, 08:45

Re: Stuki tylny most

Post autor: globusik1 »

Jak będę w domu to podam numery z opakowań.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
globusik1
Posty: 24
Rejestracja: 15 mar 2018, 08:45

Re: Stuki tylny most

Post autor: globusik1 »

w telegraficznym skrócie wymiana, do wybicia i wbicia miseczki idealnie pasuje nasadka 22 ( niestety musiała zostać spisana na straty ze względu iż sklepała się przy wybijaniu, miseczki siedziały bardzo twardo, przebieg kojota 318tyś km)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Kudlaty_zygi
Posty: 3
Rejestracja: 28 mar 2018, 08:13
Lokalizacja: Kraków

Re: Stuki tylny most

Post autor: Kudlaty_zygi »

Globusik1 mam pytanie, a czy przed wymianą krzyżaków jakieś luzy były w rękach wyczuwalne?
wjechałem dzisiaj na kanał i próbowałem obadać sam sprawę, ale sztywno bez luzów i nie wiem czy sie za to zabierać czy nie..
Zygi
globusik1
Posty: 24
Rejestracja: 15 mar 2018, 08:45

Re: Stuki tylny most

Post autor: globusik1 »

Powiem tak do puki nie rozebrałem to wydawało mi się iż luzów brak sprawdzając na kanale, jednak na wale są duże obciążenia i wyrobione krzyżaki było u mnie słychać i czuć w postaci stuków, ponadto uszczelnienia były już spękane co widać na załączonych zdjęciach powyżej iż do smaru dostawały się zanieczyszczenia. W planach mam wymianę łożysk tylnego mostu ( łożyska półosi w zeszłym roku zrobiłem ) ale czas zrobić pozostałe czy ktoś z Was ma doświadczenie w tym temacie ?
globusik1
Posty: 24
Rejestracja: 15 mar 2018, 08:45

Re: Stuki tylny most

Post autor: globusik1 »

Model zamontowanych krzyżaków ( uwaga wersja auta to jeep cherokee renegade 2.8 ) i tutaj jest krzyżak 92mm a Liberty chyba ma 80mm

Dana Spicer 5-213X

rozstaw krzyżaka 92 mm
średnica miseczki 27 mm
ODPOWIEDZ