DOLNE SWORZNIE I PODKŁADKI POD SPRĘŻYNY

KAZIK
Posty: 13
Rejestracja: 14 lip 2019, 9:16

DOLNE SWORZNIE I PODKŁADKI POD SPRĘŻYNY

Post autor: KAZIK »

Witam
Postanowiłem zabrać się za przednie zawieszenie.
Na stronie USA.pl są sworznie dolne przednich wahaczy firmy BAW za 60 zł, w Intercarsie jest Moog za 211 zł, czy ktoś przerabiał te tańsze czy nie kombinować i kupić mooga - czy może jeszcze jakieś inne tańsze dają radę?
Kolejna sprawa to czy podkładki pod przednie sprężyny górna i dolna jest taka sama - bo dolnych nigdzie nie mogę znaleźć.
Kolejna rzecz to amortyzator, z przodu miałem mieć Rancho a wyszło że mam standardowy amor + dolna podkładka gumowa 3 cm w najniższym miejscu i 5,5cm w najwyższym , sprężyna ironmann i górna guma normalna , efekt był taki że jechało się trochę jak taczką a odległość między zwojami sprężyny pod obciążeniem była ok 3 mm- ale nie byłośladów żeby zwoje dotykały do siebie, kupiłem sprężyny Lovelsa i nie wiem czy zakładać to na standardowy amor czy kupić amor pod 2 cale np. EFS- pobobno długość amortyzatorów +2 cale i zwykłych jest taka sama
No i pytanie o górne wahacze - mam założone JBA i przy podniesieniu auta do góry wahacz przy sworzniu dotyka do sprężyny a w nadwoziu są wgniecenia w okolicy mocowania wahacza - czy tak ma być przy tych wahaczach ?
Dzięki za pomoc

WieRcik
Posty: 272
Rejestracja: 11 mar 2018, 18:40

Re: DOLNE SWORZNIE I PODKŁADKI POD SPRĘŻYNY

Post autor: WieRcik »

Tanie sworznie sobie odpuść , to zawieszenie jest tak zrobione że jak polegnie ci sworzeń to wyrwiesz whacz razem z mostem , tylko Moog , co do liftu masz wszystko poisane w vademecum , są dłuższe wahacze to i odboje powinny być większe , możesz je dorobić z krążków hokejowych.
Obrazek

KAZIK
Posty: 13
Rejestracja: 14 lip 2019, 9:16

Re: DOLNE SWORZNIE I PODKŁADKI POD SPRĘŻYNY

Post autor: KAZIK »

Sworznie i końcówki drążków Moog zamówione w Carsie, tylko kurde ja nie mam żadnych odbojów żeby ograniczyć skok wahacza na dół, u góry jest odbój żeby wahacz nie walił w nadwozie i to wszystko, patrzę szukam i nie mam pojęcia gdzie to powinno być

WieRcik
Posty: 272
Rejestracja: 11 mar 2018, 18:40

Re: DOLNE SWORZNIE I PODKŁADKI POD SPRĘŻYNY

Post autor: WieRcik »

Na dole nie ma, są tylko u góry odboje , to sprawdź w jakim stanie masz amory bo to one odpowoadają za długoś skoku zwieszenia w dół. U mnie amory Lovellsa nie wykazywały żadnego zuży tylko coś dziwnie pukało a nie było żadnego luzu , dopiero po ich demontarzu okazało się że sprężyna HD Lovellsa tak dała im popali że je wyrwało , ale się nie rozszczelniły i działały bez zarzutu , w skrajnym górnym położeniu sztyca amora latała jak joystik w Atari. Potem jak się okazało wszystkie amory były felerne i wycofano je z rynku , Escape zwrócił mi kaskę.
Obrazek

ODPOWIEDZ