Dobinsons?

rozal666
Posty: 58
Rejestracja: 25 lis 2021, 15:51

Dobinsons?

Post autor: rozal666 »

Cześć fachowcy.
Planuje lift na zestawie z Allegr dobinsons +2 sprężyny +amory do tego custom wahacze górne z wymiennymi sworzniami i oczywiście odboje Olkusz + dystans sierżanta. Ktoś ma taki zestaw? Jakieś opinie o dobinsons?
Co jeszcze warto byłoby wymienić przy takim lifcie?? Proszę o porady...
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: Dobinsons?

Post autor: WieRcik »

Co do Jeepowskiego Dobinsona to jeszcze nie spotkałem kogoś kto by go užytkował ale jeden kumpel ma w Parchatym a drugi w Pajero i obydwaj sobie chawalą komfort, a jeździli różnymi sprzętami z różnymi zawieszeniami.
Obrazek
rozal666
Posty: 58
Rejestracja: 25 lis 2021, 15:51

Re: Dobinsons?

Post autor: rozal666 »

Właśnie zastanawiam się nad takim zestawem bo jest dostępny do kj. Ale myślę też czy nie będzie lepiej na pospring 3cale +amory do liftu efs. Nie wiem czy taki zestaw współgra ze sobą?
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: Dobinsons?

Post autor: WieRcik »

W dobie gotowych i przetestowanych zestawów nie bawiłbym się w druciarstwo.
Obrazek
rozal666
Posty: 58
Rejestracja: 25 lis 2021, 15:51

Re: Dobinsons?

Post autor: rozal666 »

W pospring robią dobrej jakości sprężyny. Dużo ludzi u nich kupuje do liftu l
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: Dobinsons?

Post autor: WieRcik »

Do jakości nie mam nic ale jak to pracuje w całości? Sprężyna inna producent, amor inny producent, itp. Sam kupiłem zestaw Lovellsa i byłem mega zadowolony, potem niestety padły amory Lovellsa, finalnie wycofano je z rynku, i musiałem szukać i dobierać, zostały Bilstainy ale moim zdaniem Lovellsy były dopasowane.
Obrazek
rozal666
Posty: 58
Rejestracja: 25 lis 2021, 15:51

Re: Dobinsons?

Post autor: rozal666 »

No i co do bilsteinow musiałeś dac na pewno przedluzke amora żeby podszedł pod sprężynę lovellsa. Na grupie kj wyczytałem że właśnie wsadzaja pospringi bo nie siadają tak jak ironmam czy z czasem nawet lovels. Kwestia amorów to jak kto woli albo dają dedykowane do kj z przedłużkami albo do liftu 2.mowa o przodzie bo na tył można dac dłuższe od durango.
Deore
Posty: 3
Rejestracja: 04 cze 2023, 19:12

Re: Dobinsons?

Post autor: Deore »

rozal666 pisze: 26 cze 2022, 23:27 Cześć fachowcy.
Planuje lift na zestawie z Allegr dobinsons +2 sprężyny +amory do tego custom wahacze górne z wymiennymi sworzniami i oczywiście odboje Olkusz + dystans sierżanta. Ktoś ma taki zestaw? Jakieś opinie o dobinsons?
Co jeszcze warto byłoby wymienić przy takim lifcie?? Proszę o porady...
Co w końcu zmontowałeś? Mam to samo do zrobienia i mam podobne pytania :)
rozal666
Posty: 58
Rejestracja: 25 lis 2021, 15:51

Re: Dobinsons?

Post autor: rozal666 »

dawno mnie tu nie było... ja u siebie mam sprężyny pospring 3. amory monroe reflex z przedłuzką na przód tył monroe od durango. dłuższe przednie wahacze z wymiennym sworzniem i dystans tylniego mostu. opony 245/75/16 cooper at3.4s. całkiem fajnie wygląda na tym zestawie.
ODPOWIEDZ