Półoś prawa przednia

WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: Półoś prawa przednia

Post autor: WieRcik »

Jak jest bardzo rozdupiony to będzie terkotał, sprawdź przegub na wale, on też może dawać takie terkotanie.
Obrazek
Robert-pia
Posty: 109
Rejestracja: 11 wrz 2022, 18:40

Re: Półoś prawa przednia

Post autor: Robert-pia »

Znalazłem. Rozwlil się tylny przeglub przedniego wału był goły i zardzewiały. Zamowulem jakiś za 170 zł
pablo323
Posty: 102
Rejestracja: 26 paź 2022, 22:23

Re: Półoś prawa przednia

Post autor: pablo323 »

Odgrzewam kotleta i ja. Z racji tego, że od dłuższego czasu denerwują mnie drgania podczas jazdy wyczuwalne raczej od przedniego zawieszenia to poszarpałem na ile mogłem elementy napędu. Niestety wewnętrzna obudowa przegubu po prawej stronie ma ponadnormatywny luz i w niej upatruję ten stan rzeczy. Czy oprócz łożyska, które jak udało mi się ustalić ma tylko bieżnię zewnętrzną, pierścieniem zabezpieczającym oraz poza uszczelniaczem trzeba nabyć?
pablo323
Posty: 102
Rejestracja: 26 paź 2022, 22:23

Re: Półoś prawa przednia

Post autor: pablo323 »

Dodam jeszcze chociaż nie rozbierałem, że wygląda to na wyrobienie wielofrezu jak w poniższym filmiku
https://youtu.be/rEu9mDpraks
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: Półoś prawa przednia

Post autor: WieRcik »

Łożysko można kupić większe, dostępne w zwykłym sklepie z łożyskami, uszczelniacz kup oryginalny bo dostępne zamienniki odrazu po montażu ciekną, nic więcej tam nie ma.
Obrazek
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: Półoś prawa przednia

Post autor: WieRcik »

Mniejsze to oryginał, nawet w serwisie nie mieli. Wałki są drobniejsze niż w oryginale, pasuje bez zarzutu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
pablo323
Posty: 102
Rejestracja: 26 paź 2022, 22:23

Re: Półoś prawa przednia

Post autor: pablo323 »

A jak szukałem wg numerów części to zamiast łożyska wałeczkowego pokazywało Google jakąś tulejkę. Czy oś pośrednia łożyskowana jest tylko na jednym końcu, tym przy przegubie? Dało by radę jeszcze wrzucić numer tego łożyska?
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: Półoś prawa przednia

Post autor: WieRcik »

Z numerem to będzie problem ale wziąłem stare w łapę i pojechałem do Rombor Częstochowa i mieli je na półce od ręki, także to do czegoś typowego musi mieć zastosowanie. Łożyskowanie jest tylko tutaj.
Obrazek
pablo323
Posty: 102
Rejestracja: 26 paź 2022, 22:23

Re: Półoś prawa przednia

Post autor: pablo323 »

Chyba będę poprawiać fabrykę. Przepatrzyłem wątki na YT i innych forach zagranicznych i zazwyczaj wszyscy wskazywali, że nowy zestaw półosi z osią pośrednią ma już luz na swym wzajemnym łączeniu. Dlaczego nie mogli zrobić tego jako całość? Na razie pytałem firmę MOTOMAX z Torunia o ewentualne zespolenie tylko muszę wymyślić jak zabezpieczyć wyjście mostu przed ewentualnym wyciekiem podczas jazdy oraz dostaniem się zanieczyszczeń do środka.
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: Półoś prawa przednia

Post autor: WieRcik »

Zamówiłem komplet półosi w Intercarsie, nowych, miały większe luzy niż moje stare. Te same zamówiłem w Rockauto i nie mają grama luzu. Muszę Cię zmartwić ale rzeźbienie na nic się zda, odwlecze nieunikniony zakup za wielką kałużą, finalnie wychodzi szybciej i taniej.
Obrazek
ODPOWIEDZ