Opony do kj

zajacw
Posty: 26
Rejestracja: 03 wrz 2018, 18:05

Re: Opony do kj

Post autor: zajacw »

Sadov - na pewno chodziło Ci o 235/70 R16? To jest seryjny rozmiar.
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: Opony do kj

Post autor: WieRcik »

Ale seria to szosa a AT'eki są sporo większe.
Obrazek
Sadov
Posty: 9
Rejestracja: 08 mar 2020, 20:56

Re: Opony do kj

Post autor: Sadov »

Koncepcja się zmieniała: teraz wchodzą tylko dwa rozmiary:
245/70 R16
245/75 R16
Opony Kenda Klever R/T KR601
Felga oryginalna.

Proszę o Waszą (jako znawców i stałych bywalców Forum) opinię które wejdą bez żadnych przeróbek. W necie pełno niejednoznacznych opinii. Zamówiłby obie, ale ze zwrotem jest duży problem.
Za wszelkie info dziękuję.
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: Opony do kj

Post autor: WieRcik »

Na to pytanie nikt ci nie odpowie bo po:
1. pomimo deklarowanego tego samego rozmiaru u każdgo producenta w rzeczywistości wygląda to inaczej.
2. Kenda to bardzo mało popularna marka jeśli chodzi o samochody , MT ma kolega w Toyocie ale jeśli chodzi o AT to nie znam nikogo kto miałby te opony.
Nie mówię że opony są złe, sam mam Kendy w quadzie, ale jaki jest ich wymiar rzeczywisty tego nikt nie wie, nie mówię o tych wypisanych na stronach internetowych. Ja kupiłem 3 rozmiary, po sztuce, Cooperów ST MAXX i dwa odesłałem, nikt nie robi ci żadnej łaski jeśli kupisz przez internet albo tym bardziej przez Aledrogo , masz na to 14 dni , albo poszukaj autoryzowanego dystrybutora i u niego zamów, podjedź i wtedy będziesz wiedział.
Obrazek
Sadov
Posty: 9
Rejestracja: 08 mar 2020, 20:56

Re: Opony do kj

Post autor: Sadov »

Dzięki bardzo za odpowiedź. Temat do zamknięcia.
WojtasRugby
Posty: 1
Rejestracja: 16 lis 2020, 15:14

Re: Opony do kj

Post autor: WojtasRugby »

Sadov pisze: 12 paź 2020, 20:39 Koncepcja się zmieniała: teraz wchodzą tylko dwa rozmiary:
245/70 R16
245/75 R16
Opony Kenda Klever R/T KR601
Felga oryginalna.

Proszę o Waszą (jako znawców i stałych bywalców Forum) opinię które wejdą bez żadnych przeróbek. W necie pełno niejednoznacznych opinii. Zamówiłby obie, ale ze zwrotem jest duży problem.
Za wszelkie info dziękuję.
Jak rozwiazales sytuację? Też chcę kupić te oponki i się zastanawiam nad rozmiarem?
Sadov
Posty: 9
Rejestracja: 08 mar 2020, 20:56

Re: Opony do kj

Post autor: Sadov »

Pracuję nad tym, w przeciągu dwóch tygodni sprawa się wyjaśni.
Dzochar91
Posty: 18
Rejestracja: 22 gru 2021, 23:52

Re: Opony do kj

Post autor: Dzochar91 »

Witam
CO myślicie o oponkach Falken Wildpeak A/T AT3WA ogólnie szukam coś tylko na lato, szukam jakiegoś bardziej dzielnego ateka.
Kamil
Posty: 4
Rejestracja: 20 sie 2022, 18:41
Lokalizacja: Krakow

Re: Opony do kj

Post autor: Kamil »

Witam wszystkich.
Przymierzam sie do zakupu opon. Potrzebuje jeden komplet na cały rok. Autem chciałbym w zimie wyjechać z Krakowa w gory i tam przejechać droga, która nie jest odśnieżana -spodziewam sie troche sniegu. Początkowo planowałem kupic opony bfg at ko2 ale po analizie Wawzych opini przymierzam sie do Cooper Mtt (Cooper EVOLUTION MTT 245/75R16 120/116Q LT P.O.R - takie znalazłem).
Moj Kojot to pena seria, silnik 2.4. Wstepnie bede chciał założyć je na oryginalne felgi ale -jezeli to cos zmieni-mysle nad felgami stalowymi (stalowe maja et35).
Na razie chyba odpuszcze lift zawieszenia geyz nie wiem czy samochod da rade w górach w sniegu.
Moje pytanie brzmi, czy:
1. Te opony zmieszczą sie do samochodu, bez zadnych przeróbek?
2. Czy dadzą rade na zaśnieżonym terenie i mozna nimi jezdzic w zimie po drogach?
3. Czy ktos ma jakies sprawdzone łańcuchy, które moze polecić?
Jestem całkowitym świeżakiem w off-roadzie takze prosze o wyrozumiałość😉
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: Opony do kj

Post autor: WieRcik »

Opony wejdą ale bez liftu zweryfikują Ci nadkola i zderzak, poza tym na takim rozmiarze braknie Ci mocy, zjeździłem 3 komplety starszej wersji MTT w każdych warunkach i opona śmiga elegancko, kiedyś STT, jeśli chcesz MTT to max wejdzie Ci 225/85/16, opona jest niewiele niższa od 245/75/16 a sporo węższa i nie obciąży Ci zbytnio napędów, do tego musisz dołożyć dystanse min 25mm i wtedy wszystko działa jak powinno, jak nie dasz dystansów to będzie tarło o wahacze przednie. Poza tym jeżeli zapakujesz 245/75 to nie będziesz miał żadnego pożytku z tylnego LSD. Co do łańcuchów to mam takie przeznaczone do busów ale szczerze mówiąc to użyłem ich raz jak wyciągałem długiego Parcha z 2m rowu.
Obrazek
ODPOWIEDZ