Geometria przedniego zawieszenia

świerzak
Posty: 22
Rejestracja: 24 sty 2021, 21:45

Geometria przedniego zawieszenia

Post autor: świerzak »

Dzień dobry
problem dotyczy ustawienia kąta pochylenia koła z jednej strony na maksymalnym wychyleniu dolnego wahacza kąt wychodzi 0.5 stopnia a z drugiej na maksymalnych wsunięciu -1.5 stopnia(tak twierdzi mechanik). Kojot był liftowany na sprężynach md lovellsa i oryginalnych amortyzatorach. Mechanik ustawiający geometrię stwierdził ,że trzeba by było całe zawieszenie rozebrać i dopiero wszystko na nowo skręcić i powinno wtedy wyjść dobrze(nie przekonuje mnie ta opcja). Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem. W internetach udało mi się znaleźć śruby z większym wychyleniem mimośrodu do jeepa wranglera JK czy śą takie do kj?
Pozdrawiam
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: Geometria przedniego zawieszenia

Post autor: WieRcik »

Zanim pojedziesz na zbieżność to zrób ze 100km, wszystko musi się ułożyć, oryginalne mimośrody są wystarczające, jeden z kolegów na forum miał podobny problem ale jak się finalnie okazało miał krzywy wózek.
Obrazek
świerzak
Posty: 22
Rejestracja: 24 sty 2021, 21:45

Re: Geometria przedniego zawieszenia

Post autor: świerzak »

Ok dzięki za info.
KrisT1000
Posty: 143
Rejestracja: 10 mar 2020, 23:03

Re: Geometria przedniego zawieszenia

Post autor: KrisT1000 »

Cześć. Ja miałem problem ze zbieżnością, zauważyłem że ściąga i kiera nie jest prosto. Przy okazji ściągnąłem lift (podkładki) wymieniałem amory z przodu i nie dało się jej ustawić. No i okazało się że wózek miałem skrzywiony przy mocowaniu dolnego wahacza. Kupiłem inny i potem już było ok.
ODPOWIEDZ