Vademecum liftu kojota

WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: Vademecum liftu kojota

Post autor: WieRcik »

And w swoim Pomniku miał mosty z G klasy , z tego co gadał to poszło im to bez problemów, tyle że koszta nie grały roli.
Obrazek
MatKJ
Posty: 61
Rejestracja: 20 maja 2020, 09:40

Re: Vademecum liftu kojota

Post autor: MatKJ »

Tu znalazłem coś w temacie: http://marlow.pev.pl/projekt_kojot.php
pietrass90
Posty: 3
Rejestracja: 27 lip 2022, 23:39

Re: Vademecum liftu kojota

Post autor: pietrass90 »

Witam Koledzy odgrzeje temat jestem nowym posiadaczem kj 3.7 naczytalem się tu i na fb na temat liftu i trochę zgłupiałem czy każdy amortyzator do liftu jest tej samej długości jeśli chodzi o przednie zawieszenie ?
Czy widełki amorka od jeepa kk dają 0.5 " liftu ?
Jakie sprężyny dać na na seryjjne przednie amorki ? Będzie wyciągarka beż stowego zderzaka.
Jeśli chodzi o tył zrobię jak autor posta radzi na pierwszej stronie chyba że od ostatniego posta coś się zmieni jeśli chodzi o dostępność sprężyn i amorków
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: Vademecum liftu kojota

Post autor: WieRcik »

Jedyne znane mi dłuższe dedykowane do Kojota amory miało Old Man Emu, nie wiem jak teraz ale wtedy jeden kosztował ok 2700zł, cała reszta jest tej samej długości. Co do sprężyn to policz ile waży wyciągarka+płyta pod nią i o tyle wsadź twardsze sprężyny, pewnie z 50kg, co do amorów to pewnie za długo nie pożyją jak im dołożysz wagi.
Obrazek
rozal666
Posty: 58
Rejestracja: 25 lis 2021, 15:51

Re: Vademecum liftu kojota

Post autor: rozal666 »

Widelki dają 1cal liftu. Można jeszcze na allegro kupić przedluzeniando tylnych amorów
pietrass90
Posty: 3
Rejestracja: 27 lip 2022, 23:39

Re: Vademecum liftu kojota

Post autor: pietrass90 »

Witam czy do liftu 4" według 1 storny amortyzatory tył np. Bilstein 33-185552 (1974-1974 Chevrolet K10) jest jakiś inny pasujący? Ten niestety nie dostępny nigdzie
KAZIK
Posty: 49
Rejestracja: 14 lip 2019, 11:16

Re: Vademecum liftu kojota

Post autor: KAZIK »

Ja mam 4" i mam Bilstein 24-027908 , kupiłem w sklepie 2407.pl , pasuje bez problemu, nie pamiętam ile jest dłuższy - ale na pewno sporo, w necie możesz sprawdzić i to jest max co można dać bo potem sprężyny będą wylatywać.
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: Vademecum liftu kojota

Post autor: WieRcik »

Dwa Kojoty zawieszenia:
w bordowym HD bez dodatków na przodzie
w niebieskim MD płyta z wyciągarką
oba od Lovellsa, przebiegi podobne, opony 245/75/16, STMaxx i Duratrac, wymiary rzeczywiste opon takie same.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Ajej
Posty: 32
Rejestracja: 26 wrz 2022, 13:12

Re: Vademecum liftu kojota

Post autor: Ajej »

No więc wyczytałem na amerykańskim forum że do liftu kojota z tyłu na 3.5 cala pasują sprężyny z zj tył ori. Ktoś stosował ? Jak ogarnę przód to kupię komplet i sprawdzę bo używki można kupić za 60zl komplet a to by był hit.
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: Vademecum liftu kojota

Post autor: WieRcik »

Jedyne co przemawia, jak dla mnie, za tym rozwiązaniem to cena, charakterystyka sprężyny pewnie inaczej jest zestrojona.
Obrazek
ODPOWIEDZ