Sprężyny lovells

świerzak
Posty: 22
Rejestracja: 24 sty 2021, 21:45

Sprężyny lovells

Post autor: świerzak »

Dzień dobry
Czy sprężyny lovells'a na przód są różne na lewą i prawą stronę? Przy reklamacji dostałem pytanie : Czy sprężyny zostały zamontowane zgodnie z oznaczeniami D/S na stronę kierowcy i P/S na stronę pasażera? nie oglądałem ich przed montażem zajął się tym warsztat. Reklamacja została uznana (siadła lewa strona auta o 3-4 cm względem prawej) i przyszły nowe sprężyny wyglądałem je i mają taki sam numer i na karteczkach brak żadnych symboli d/s p/s itp. , stąd moje pytanie.
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: Sprężyny lovells

Post autor: WieRcik »

Lovells nie ma podziału, Dobinson tak miał, przynajmniej w serii dedykowanej do Patrola.
Obrazek
KAZIK
Posty: 49
Rejestracja: 14 lip 2019, 11:16

Re: Sprężyny lovells

Post autor: KAZIK »

Lovellsa są takie same , EFS też i OME tak samo,
Ja wymieniłem 2 kpl Lovellsów, podobnie lewa strona mi siadła, potem kupiłem OME + 50 kg - też lewa strona siadla a teraz idą do mnie OME +100kg , wszystko reklamowałem i wszystko zostało uznane, najwięcej szarpaniny , pisania pism itd... było ze sklepem MP 4x4,
a sklep Escape bez najmniejszego problemu - tak więc ich polecam, jak już siądzie Ci lewa strona a siądzie na pewno to wrzuć podkładkę ok 1-1,5 cm najlepiej pod sprężynę ewentualnie pod amortyzator i będzie ok
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: Sprężyny lovells

Post autor: WieRcik »

W HD siadło równo odkąd zamontowałem, z tyłu pękła mi sprężyna to jedyne co chcieli to fotkę zrobioną na aucie, no i musiałem ją wsadzić z powrotem bo ją wydłubałem żeby wysłać na reklamację, a tutaj myk dwa dni i dwie sprężyny były pod drzwiami. Podobnie było z amortyzatorem tylnym od Lovellsa, wylał się telefon i dwa nowe, kupowane również w Escape, problem był z przednimi ale te kupowałem w Tarmocie, reklamację Escape uznał od ręki, a z Tarmotem bujałem się z kasą sporo czasu.
Obrazek
świerzak
Posty: 22
Rejestracja: 24 sty 2021, 21:45

Re: Sprężyny lovells

Post autor: świerzak »

Dzięki za odpowiedź
Awatar użytkownika
darekcz
Posty: 192
Rejestracja: 01 lut 2022, 10:01
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Sprężyny lovells

Post autor: darekcz »

Przymierzam się do wymiany sprężyn z przodu, ale bez liftu. Jakiej firmy najlepiej zamontować sprężyny?
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: Sprężyny lovells

Post autor: WieRcik »

Ja bym oryginały wsadził, zobacz ile przeżyły te co masz.
Obrazek
Awatar użytkownika
darekcz
Posty: 192
Rejestracja: 01 lut 2022, 10:01
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Sprężyny lovells

Post autor: darekcz »

Czyli te fabryczne co montują będzie najlepiej
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: Sprężyny lovells

Post autor: WieRcik »

Ja bym tak zrobił.
Obrazek
Awatar użytkownika
darekcz
Posty: 192
Rejestracja: 01 lut 2022, 10:01
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Sprężyny lovells

Post autor: darekcz »

To ja też tak zrobię ale najpierw muszę most naprawić.
ODPOWIEDZ