Lift 2'' 3.7 automat

caninus
Posty: 13
Rejestracja: 21 paź 2021, 23:40

Lift 2'' 3.7 automat

Post autor: caninus »

To mój pierwszy post więc Serdecznie Wszystkich Witam

Mój zbój to 1J8G6B8K56W161702 czyli 3,7 złozony w Toledo ale nie tym europejskim tylko US
Pewnie mi nie uwierzycie ale stan idealny.Jak rozebrałem tarczobębny dla sprawdzenia to w srodku czysto a spręzynki nadal niebieskie i cała reszta
też nie wyjechana...
No ale do rzeczy...

Chciałbym go podnieść 2 cale.
Dodam że Vademecum i wiele innych przeczytałem i po tym jeszcze wiekszy metlik...
Chciałbym zastosować amortyzatory tak jak radzicie bilstein i sprężyny...tylko nie wiem jakie.Wahacze przednie górne-kto je robi,koszt czy wkłada porządne sworznie itp.,przedłużki amortyzatorów (jeśli trzeba),odboje.Dystanse 30mm mam (leża na półce)
Może kiedyś będzie wyciągarka,auto do polowań a nie do topienia offroad...co oznacza że od czasu do czasu bedzie wiozło na haku do 150 kg ale sporadycznie bo poluje konsumpyjnie czyli jak zamrażarka pusta...
I tu moja prośba.Czy może ktoś podać gdzie ten szpej kupić,jaki,numery części,jakieś knyfy przy robieniu...
Oczywiście zrewanżuję się za poswiecony czas.Mogę poradzić w sprawach broni,łuków,kusz (jeśli ktoś ma pozwolenie lub chce się starać) elaboracji amunicji,mogę przesłać dobry trunek albo najzwyczajniej zapłacic...

Jeśli w jakiś sposób kogoś razi ten post proszę Admina o kasację.

Dziękuję
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: Lift 2'' 3.7 automat

Post autor: WieRcik »

Panie jak w takim zakresie chcesz korzystać z Kojociska to nie kombinuj, kup dobre opony, wrzuć blokadę na tył, miechy pneumatyczne w tylne sprężyny i ciesz się z serii, jak zaczniesz dłubać to zaczynają się schody. Jeśli chodzi o wahacze itp to tutaj kolega się oferuje
viewtopic.php?f=28&t=345
pozostałe graty dostaniesz w normalnym hurcie motoryzacyjnym, co do miechów to trzeba z USA zamawiać bo u nas dedykowane to cena prawie X3 wyższa.
Obrazek
caninus
Posty: 13
Rejestracja: 21 paź 2021, 23:40

Re: Lift 2'' 3.7 automat

Post autor: caninus »

Dziękuję
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: Lift 2'' 3.7 automat

Post autor: WieRcik »

Wrzuć opony np 225/85/16 zwiększysz prześwit bez utratu komfortu i prowadzenia fury.
Obrazek
caninus
Posty: 13
Rejestracja: 21 paź 2021, 23:40

Re: Lift 2'' 3.7 automat

Post autor: caninus »

Mam 235/65/17 Jak podałem jestem zielony... Czy felgi w takim razie myszę zmieniać? Z zawieszeniem chciałbym cos zrobić bo jest za miekkie,moze już wybite bo ma takie bujanki na asfalcie....
Awatar użytkownika
darekcz
Posty: 192
Rejestracja: 01 lut 2022, 10:01
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Lift 2'' 3.7 automat

Post autor: darekcz »

Sprężyny i amory w wersji europejskiej są twardsze niż te za oceanu. Więc powinno być lepiej.
Awatar użytkownika
Hermes
Woźny
Posty: 138
Rejestracja: 10 mar 2018, 23:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Lift 2'' 3.7 automat

Post autor: Hermes »

Jeśli się nie mylę, to potrzebujesz:

dłuższe sprężyny
tylny amor od durango
z przodu przedłużki do oryginalnych amorów
dystans sierżanta
wydłużane górne wahacze
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: Lift 2'' 3.7 automat

Post autor: WieRcik »

17" fele mogą być tyle że do 16" felg masz większy wybór opon, rozmiarów, modeli, na dodatek jak jedną rozwalisz to spokojnie dokupisz, bujanka to normalka, ja mam KJ a szfagrowski miał Liberty i w oryginale bujały się tak samo, taki ich urok. Musisz sosbie odpowiedzieć na pytanie czego chcesz, jak się wylansować to wiadomo zawias, koło, zimny łokieć i przepis na sukces gotowy, a jak zależy Ci na użyteczności to zostań przy serii, musisz liczyć się z tym że elementy które teraz nie sprawiają ci problemów w niedługim czasie po włożeniu liftu będziesz musiał wymienić, krzyżaki, przeguby, uszczelnienia pracowały przez ostatnie naście lat w tym położeniu a jak zmienisz zawias to zmieniają się kąty, pojawią się luzy, wycieki itp. także musisz się przygotować na dodatkowe wydatki, wiadomo nie nastąpi to z dnia na dzień ale niestety nie unikniesz tego.
Obrazek
Awatar użytkownika
darekcz
Posty: 192
Rejestracja: 01 lut 2022, 10:01
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Lift 2'' 3.7 automat

Post autor: darekcz »

@WieRcik
KJ to jest wersja modelu z dwoma nazwami zależnie od rynku
Cherokee - wersja europejska Liberty - wersja USA
czyli szwagroski też ma KJ.
To tylko tak a propo :mrgreen:
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: Lift 2'' 3.7 automat

Post autor: WieRcik »

Tylko pozornie, są różnice i to nie tylko w wyposażeniu ale i konstrukcyjnie też.
Obrazek
ODPOWIEDZ