Półosie Trackmotive

WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Półosie Trackmotive

Post autor: WieRcik »

Używa ktoś z Was takie półosie? Kąt pracy 47stopni w porównaniu do 23stopni orginałów, i dodatkowo regulacja długości na wieloklinie 40mm lub 44mm, dwa rodzaje są dostępne.
Kusi mnie żeby je zamówić ale nigdzie nic nie mogę znaleźć na ich temat.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
DrivenByWires
Posty: 30
Rejestracja: 23 kwie 2022, 21:20

Re: Półosie Trackmotive

Post autor: DrivenByWires »

Cześć WieRcik,
Dziś czytałem na Drive2.RU (wiem, wiem) gościu zapakował przedni wał od toyoty LC. Tokarz mu dotoczył flanszki żeby skorygować inny rozstaw otworów. To chyba najtańszy trop. Tyle że ten wał od LC ma normalne krzyżaki po obu stronach co i tak jest fajną sprawą. I wał jest grubszy. Zapodać linka? Tu można?
Pozdro,
Driven
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: Półosie Trackmotive

Post autor: WieRcik »

Zapodawaj śmiało, to forum miłośników Kojotów a nie dyskusji umoralniających i każde źródło informacji jest mile widziane, jak się komuś nie podobat że Ty czy inny użytkownik korzysta z wiedzy takich czy innych serwerów to zawsze może opuścic forum albo pominąć temat. Tyle że nie o wał chodzi a półosie, to są półosie do przedniego dyfra, co prawda mam zrobione dłuższe ale kąty pracy pozostały jak w oryginalnych i mam wrażenie że pojawił się luz na przegubach.
Obrazek
DrivenByWires
Posty: 30
Rejestracja: 23 kwie 2022, 21:20

Re: Półosie Trackmotive

Post autor: DrivenByWires »

A, ups.. Faktycznie, piszesz o półosiach a nie wale. To nie będę Ci wątku zaśmiecał Offtopami. Już uciekam.
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: Półosie Trackmotive

Post autor: WieRcik »

Wrzuć nowy wątek, przyda się na "zaś"
Obrazek
KAZIK
Posty: 49
Rejestracja: 14 lip 2019, 11:16

Re: Półosie Trackmotive

Post autor: KAZIK »

Kupiłeś te półosie - bo faktycznie wygladają ciekawie
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: Półosie Trackmotive

Post autor: WieRcik »

Tak, z tym że do prawej ten dłuższy "patyk" przefrezowałem tak jak miałem u siebie zrobione żeby się nie rozleciały bo niestety mają powieloną wadę fabrycznych.
Obrazek
KAZIK
Posty: 49
Rejestracja: 14 lip 2019, 11:16

Re: Półosie Trackmotive

Post autor: KAZIK »

Ja jakiś czas temu kupiłem Driveshaft, przy maksymalnym skoku zawieszenia w dół koło się ciężko obracało - kąty pracy przegubów były za duże, ale zostawiłem to, teraz po kilku rajdach już je słychać więc chyba też niedługo je kupię .
O co chodzi z tym przefrezowaniem ?
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: Półosie Trackmotive

Post autor: WieRcik »

Patyk siedzi głębiej w przegubie.
Obrazek
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: Półosie Trackmotive

Post autor: WieRcik »

Okazuje się że półosie dostępne też są w sieci InterCar, zamówiłem tak dla porównania i okazało się że nowe mają większe luzy niż moje stare, oryginapne, z przebiegiem prawie 300k km, podejrzewam że są to półosie recertyfikowane a nie nowe jak podaje sprzedawca, w tych z Tracmotive nie ma grama luzu, a w rockauto są również dostępne te recertyfikowane.
Obrazek
ODPOWIEDZ