Opony i Felgi do Kj

Boloo91
Posty: 3
Rejestracja: 14 paź 2022, 18:19

Opony i Felgi do Kj

Post autor: Boloo91 »

Witam.
Temat pewnie poruszany wiele razy ale mam jeszcze kilka pytań. Ogólnie chce auto zostawić póki co jak najbardziej cywilne. auto na dojazdy do pracy, ale również przeznaczenie autko dla myśliwego ;)
1. Jeżeli mam oryginalną felgę 16 cali 7j to czy mogę założyć oponę 245x70 R16 (ponoć oponę 245 zalecają do felg 8 cali).
2. Lepiej felga aluminiowa czy stalówka w teren ? 16cali czy 17 ?(ponoć 15 nie wchodzi do KJ? )
3. Chciałbym założyć inne felgi najlepiej gdyby miały ET20 lub ET10( Ciężko coś znaleźć przeważnie et 40 lub -10 ale to już za bardzo będzie wystawać)
4.Jaka oponka całoroczna ? Cooper Discoverer A/T 3 Sport 2 da rade ?
z góry dzięki
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: Opony i Felgi do Kj

Post autor: WieRcik »

Masz wszystko omówione w poszczególnych działach. Na szybko
1. Różni producenci dla tego samego rozmiaru mają różne wymiary rzeczywiste, także sporo zależy od tego co wbierzesz
2.Lepsza stalowa bo jak zagniesz rant to nawet kamieniem naprostujesz i napompujesz, aczkolwiek oryginalne felig Al są pancerne. 16" lepsza bo większy wybór opon, a co za tym idzie rozprujesz jedną to bez problemu dokupisz, nawet używkę, przy 15" trzeba szlifować przednie zaciski, ja bym tego nie zrobił ale kilku to zrobiło, nie wiem po co, i jeżdżą
3. Et wreguluj sobie dystansami, tylko kup od gości którzy robią dla driffterów, są pancerne w przeciwieństwie do aledrogowych i niewiele droższe, 25mm z oryginalną felgą aluminiową i masz oponę 245/70/16 STMaxx na równo z plastikowym nadkolem.
4. Coś więcej, błoto, piach, kamole? W jakich warunkach będą jeździć?
Obrazek
ODPOWIEDZ