Centralny zamek

KrisT1000
Posty: 143
Rejestracja: 10 mar 2020, 23:03

Centralny zamek

Post autor: KrisT1000 »

Mam od kilku dni problem który nie zawsze występuje. Jeep chce się zamykać sam. Jak jadę to sam po przekroczeniu pewnej prędkości zamyka drzwi. A teraz już stojąc i to czasem na włączonym silniku kiedy przesune wajchę na D a czasem sam to robi. I jak zamknę auto wysiadając to słyszę że co kilkanaście sekund pracuje zamek chcąc go zamknąć mimo że jest zamknięty...
Nie wiem od czego zacząć. Jakieś sugestie?
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: Centralny zamek

Post autor: WieRcik »

Od czujnika prędkości skrzyni w typnym moście i kabelki po drodze do niego, lubią ugnić zwłaszcza przy wtyczce, z niego idzie sygnał do ECU.
Obrazek
grzechu 031
Posty: 235
Rejestracja: 22 sie 2020, 20:41

Re: Centralny zamek

Post autor: grzechu 031 »

Zajrzyj do złącza pod dywanem z lewej strony pod nogami pasażera z tyłu bardziej pod kanapą
KrisT1000
Posty: 143
Rejestracja: 10 mar 2020, 23:03

Re: Centralny zamek

Post autor: KrisT1000 »

Ok. Dziękuję.
Zdrowych i Spokojnych Świąt.
KrisT1000
Posty: 143
Rejestracja: 10 mar 2020, 23:03

Re: Centralny zamek

Post autor: KrisT1000 »

Zamek ogarnięty. W drzwiach od strony kierowcy wiązka była przetarta.
Puciek92
Posty: 18
Rejestracja: 09 sie 2021, 07:21
Lokalizacja: Nowy Żabieniec

Re: Centralny zamek

Post autor: Puciek92 »

Kupiłem Jeep bez pilotów centralnego zamka. Otwierałem drzwi kierowcy z kluczyka a następnie przyciskiem cały samochód. Zamykałem też z przyciskiem. I w sumie nie przeszkadzało mi to do teraz. Czy jest jakaś możliwość dodania, kodowania oryginalnego pilota zakupionego gdzieś w internecie do mojego Jeepa? Czy trzeba posiłkować się jakimś uniwersalnym zestawem?
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: Centralny zamek

Post autor: WieRcik »

Moższ zamówić w Serwisie po VIN, kupić na Aliekspres piloty na Aliekspress i zaprogramować u magika od kluczyków, tylko musi mieć sprzęt do grupy Chryslera, albo wrzucić zwykły sterowni np z alarmu z Allegro.
Obrazek
Puciek92
Posty: 18
Rejestracja: 09 sie 2021, 07:21
Lokalizacja: Nowy Żabieniec

Re: Centralny zamek

Post autor: Puciek92 »

Powiedzmy że chciałby zamówić w serwisie ( jeszcze nie wiem czy mój portfel to udźwignie) i dalej tak jak mówisz , jakiś szpenio co ma odpowiedni program, kodowanie i po problemie? No chyba że sam serwis to ogarnie... Mówiąc "w Serwisie" masz może jakieś konkretne namiary? Powiem szczerze nie wiem gdzie uderzyć z problemem.
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: Centralny zamek

Post autor: WieRcik »

Jak zamówisz w autoryzowanym serwisie Jeepa to nic nie musisz robić poprostu będą działać, ja osobiście kupiłbym dobry alarm np na aledrogo, ze sterowaniem szyb, odpalaniem z pilota np. pojechał do elektryka i po temacie, jak kupisz same piloty na aliexpress to musisz szukać po tych magikach od zamków samochodowych.
Obrazek
Lesnik
Posty: 26
Rejestracja: 10 cze 2021, 20:39

Re: Centralny zamek

Post autor: Lesnik »

Witam, szanowni koledzy , wskażecie mi gdzie znajduje się moduł sterowania zamka w 2.4 benzyna 2004 r. I czy jeśli kupię z demontażu takowy razem z pilotem i zamienię to będzie działać, Czy to większa magia? Swój pilot zgubiłem a chciałbym wrócić do sterowania najprostszym sposobem Dzięki serdeczne
ODPOWIEDZ