Tempomat nie dziala

borowina1
Posty: 27
Rejestracja: 23 gru 2020, 21:43

Tempomat nie dziala

Post autor: borowina1 »

Dzien dobry, jestem swiezym uzytkownikiem KJ, mam problem z tempomatem poniewaz nie dziala.
Jak klikam nakierownicy cruise to wyswietla sie na desce wskaznikow informacja ale pozniej jak klikam na przyciski to auto nie reaguje na nie.

Dodam ze probuje oczywiscie przy predkosci pow 30km/h
Jak klikne ten przycisk z prawej strony dolny i nacisne crusie to znika ten napis z deski wskaznikow ale tyle co ustalilem
Awatar użytkownika
Hermes
Woźny
Posty: 138
Rejestracja: 10 mar 2018, 23:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Tempomat nie dziala

Post autor: Hermes »

Zobacz czy linki od tempomatu są "połączone" z przepustnicą.

U mnie pękła część mocowania od linek na przepustnicy i temp nie działa.
borowina1
Posty: 27
Rejestracja: 23 gru 2020, 21:43

Re: Tempomat nie dziala

Post autor: borowina1 »

Dzieki za info jutro to sprawdze :)
borowina1
Posty: 27
Rejestracja: 23 gru 2020, 21:43

Re: Tempomat nie dziala

Post autor: borowina1 »

Trochę czasu minęło ale może komis ta historia się przyda.

Generalnie jak kolega wcześniej pisał, wszystko sprawdziłem ale nic to nie zmieniło,l.

Kilka miesięcy później pojechałem jeepem w błoto i nagle tempomat zaczął działać ale niestety na 2 dni.
Zacząłem sprawdzać czujnik stopu- bez efektu. Myślałem że to może któryś z czujników ABS ale ABS działało i żadna lampka się nie paliła.

Minęło żnow parę miesięcy i podobnie jazda w terenie i tempomat zaczął działać na chwilę ale ze wiedziałem że zaraz się zepsuję to zacząłem to mocno obserwować.

No i w końcu rozwiązanie:) gdy tempomat nie działał. Mogłem jeepa odpalić i wrzucić bieg wsteczny beż naciśniętego hamulca (automat) a gdy działał tempomat to już musiałem nacisnąć hamulec.

Więc podniosłem jeepa i zacząłem czyścić takie 3 kostki na skrzyni biegów i od tej pory działa już cały czas :)
ODPOWIEDZ