Radio z androidem

WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: Radio z androidem

Post autor: WieRcik »

Śmiga eleganco z telefonem czy tabletem.
Obrazek
borowina1
Posty: 27
Rejestracja: 23 gru 2020, 21:43

Re: Radio z androidem

Post autor: borowina1 »

Zastanawia mnie jedna rzecz, skoro jest tam jakis wzmacniacz to moze musze podlaczyc to pod wyjscia z radia na wzmacnacz a nie na glosniki? Bo od radia ida kable do kostki iso z dzwiekiem 4x45W, a mam jeszcze wyjacie do wzmacniacza chinche i moze do tego to jakos podlacYc?
borowina1
Posty: 27
Rejestracja: 23 gru 2020, 21:43

Re: Radio z androidem

Post autor: borowina1 »

https://youtu.be/ZFl3G4BrVak znalazlem taki filmik, czy to o to chodzi?
Awatar użytkownika
Hermes
Woźny
Posty: 138
Rejestracja: 10 mar 2018, 23:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Radio z androidem

Post autor: Hermes »

Schemat audio zawsze jst taki sam:

źródło dźwięku -> wzmacniacz -> zwrotnica (zazwyczaj pasywna) -> przetwornik (głośnik)

Radio może mieć wyjście wysokopoziomowe (sygnał wzmocniony wbudowanym wzmacniaczem i wtedy lecimy prosto na zwrotę i głośniki) lub niskopoziomowe które wymaga wzmocnieni przez "zewnętrzny" wzmacniacz
borowina1
Posty: 27
Rejestracja: 23 gru 2020, 21:43

Re: Radio z androidem

Post autor: borowina1 »

Wiec tak, udalo sie :) faktycznie trzeba bylo dac prad na wzmacniacz, nie wiedzialem jaki to kabel ale filmik ktory wrzucilem to objasnil.

Generalnie kupilem radio z androidem i ekranem 9cali. Pierwsze wrazenia sa takie ze gra to duzo duzo lepiej niz seryjne radio. Postaram sie za jakis czas zrobic tutorial co trzeba kupic i jak podlaczyc, moze sie przyda. Bede tam to rozbieral bo musze kamerke podlaczyc i antene gps, moze komus taki tutorial sie przyda ale to poczekajmy ze 3-4dni :)
zychu
Posty: 9
Rejestracja: 21 lut 2021, 12:09

Re: Radio z androidem

Post autor: zychu »

Hej. podeslalbyś jakiegoś linka albo nazwę tego radia? też się rozgladam za czymś takim
borowina1
Posty: 27
Rejestracja: 23 gru 2020, 21:43

Re: Radio z androidem

Post autor: borowina1 »

Nazwy nie znam ale kupilem na alliexpres za ok 700zl 1din z 10 calowym ekranem i px6 prpcesor, narazie daje rade :)
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: Radio z androidem

Post autor: WieRcik »

Masz jakiegoś linoa albo fotkę podrzuć
Obrazek
borowina1
Posty: 27
Rejestracja: 23 gru 2020, 21:43

Re: Radio z androidem

Post autor: borowina1 »

714,66 zł 21%OFF | 4G RAM samochodowy odtwarzacz multimedialny 1din/2din android 10.0 radia samochodowego na uniwersalny samochodowy system gps nawigacji BT FM AM RDS kamera wifi swc mapie
https://a.aliexpress.com/_vdixmh
NocnyMarek
Posty: 1
Rejestracja: 30 lip 2022, 21:12

Re: Radio z androidem

Post autor: NocnyMarek »

Witam
Jestem od niedawna szczęśliwym posiadaczem KJ także Pozdrawiam Wszystkich Obecnych :) Trochę posiedziałem nad montażem radia -
Alpine ute-200bt. Okazało się, że mam nagłośnienie INFINITY. Wiem, że są specjalne sterowniki zewnętrzne ale to wydatek około 500zł+ do radia tego typu. :idea: , wiec zamontowałem obok radia tzw. "wyłącznik top gun", który podaje + do wzmacniaczy w drzwiach. Bez uruchomienia tych wzmacniaczy, radio działa ale brak jest dźwięku. Jeśli jest ktoś zainteresowany mogę udzielić więcej informacji. Koszt modyfikacji - max 50zł. :) Minus - brak sterowania z tyłu kierownicy. Jeśli zna ktoś prostszy sposób na to INFINITY proszę o informacje bo siedziałem nad tym 2 tygodnie :/ Przepraszam jeśli mylę działy.
ODPOWIEDZ