Automatyczne zamykanie drzwi

Kes
Posty: 4
Rejestracja: 09 gru 2022, 05:38

Automatyczne zamykanie drzwi

Post autor: Kes »

Witam.
Jak wyłączyć funkcję automatycznego zamykania drzwi po przekroczeniu predkosci 25km/h w liberty 2002 rok? Wersja usa.
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: Automatyczne zamykanie drzwi

Post autor: WieRcik »

Podobno można to zrobić z Evica, tyle że są określone modele Evica które mają do tego dostęp. Musisz sprawdzić jaki masz numer, u mnie się nie da, też 2002 tyle że KJ, będę musiał wymienić, możesz z pilota zaprogramować czy otwiera się jedne drzwi czy wszystkie.
Tutaj więcej znajdziesz
viewtopic.php?f=11&t=537&hilit=Evic
Obrazek
Kes
Posty: 4
Rejestracja: 09 gru 2022, 05:38

Re: Automatyczne zamykanie drzwi

Post autor: Kes »

Zamontowałem dzisiaj Evica zgodnie z instrukcja z linku. Zrobiłem to na krótko przy gnieździe OBD. Kupiłem z nr do rocznika 2003. Ogólnie to wyświetlają się wszystkie funkcje które mnie interesują czyli opcje zamka centralnego, swiatel mijania i inne ale niestety mogę zmienić tylko język wyswietlacza i resetować dane komputera spalania i dystansu. Kompas tez działa.
Texa łączy mi się z modułem od zamków ale tez jest brak tych ustawień.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ajej
Posty: 32
Rejestracja: 26 wrz 2022, 13:12

Re: Automatyczne zamykanie drzwi

Post autor: Ajej »

Jak wyświetla się napis,np od autozamykania drzwi to nie ma literki 'n' lub 'y' ? Zmienia się to klawiszem "step" . Właśnie patrzyłem i mozna to zrobić także w czasie poruszania się auta.Potwierdzeniem jest dźwięk wychodzący gdzieś spod zegarów :)
Kes
Posty: 4
Rejestracja: 09 gru 2022, 05:38

Re: Automatyczne zamykanie drzwi

Post autor: Kes »

Przycisk "step" działa prawidłowo bo mogę nim zatwierdzać zmianę języka i resetować dane spalania. Pozostałe funkcje do ustawiania pod przyciskiem "menu" wyświetlają się prawidłowo z zapytaniem "n" lub " y" ale one nie reagują na przycisk step. Podejrzewam ze to wina BCM który ma zablokowane te funkcje do zmian przez EVIC. Można jeszcze spróbować programować jakimś testerem serwisowym albo zmiana BCM na wyższy model. Mój nr BCM to 56010055AJ. Liberty 2002 rok, 3.7 benzyna, USA. Możecie mi podać nr waszych modułów BCM ktore obsługiwane są przez EVICA?
ODPOWIEDZ