WieRcikowy WYPRAWOWY KJ/LIBERTY

WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: WYPRAWOWY KJ/LIBERTY

Post autor: WieRcik »

Także cały przód na stół, było podejrzenie że oryginalna pochwa może mieć luzy więc wjechała, "nowa" po pomiarach, wypiaskowana, wysłany do Wrocławia na poskładanie całości, nowe przełożenia Spisera kupione w Raffi, nowy komplet łożysk i uszczelniaczy, olej, nowy wąż odpowietrzenia, nowe tarcze, klocki, oba czujniki ABS, przewody sparciały, przewody hamulcowe, stare wyglądały na sparciałe, nie ciekły ale to hamulce a nie klameczki.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: WYPRAWOWY KJ/LIBERTY

Post autor: WieRcik »

Oczywiście dane nowe i większe łożysko podporowe prawej półosi.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: WYPRAWOWY KJ/LIBERTY

Post autor: WieRcik »

A no i oczywiście półosie ;) Żeby nie było niespodzianek przy ustawianiu zbieżności, dokupiłem dwa dodatkowe mocowania, jak się okazało wychodziły 3 różnej długości.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: WYPRAWOWY KJ/LIBERTY

Post autor: WieRcik »

Wały pojechały do polecanego specjalisty Jeepowskiego ;) Cena wyrwała mnie z butów, żebym wiedział to kupiłbym nowe HD w USA, no ale cóż, podobno są zajebiste ale ja różnicy nie widzę. Do tego pełna regeneracja listwy kierowniczej w Volancie i nowe tuleje gumowe, nie lada problem zdobyć, nawet serwis nie ma, na szczęście Rockauto stanęło na wysokości zadania i przysłali Mopara.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: WYPRAWOWY KJ/LIBERTY

Post autor: WieRcik »

Dobra jedziemy dalej, wyjęty reduktor, nowy komplet łożysk, uszczelniaczy, łańcuch, chociaż odziwo nie był wyciągnięty. Dostanie łożyska wałka tylnego wału to masakra, cena 650zł netto, sprowadzałem z Włoch, dostępne były dwie sztuki niby na całym świecie, więc wziąłem obydwie. No i oczywiście komplet nowych cięgien bo stare rozpadły się przy demontażu.
Obrazek
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: WYPRAWOWY KJ/LIBERTY

Post autor: WieRcik »

Skrzynia, jak już wcześniej pisałem kupiłem zestaw tuningowy od TransGo, także pełen przegląd, montaż zestawu, opróżnienie całej z oleju, zalanie nowym.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: WYPRAWOWY KJ/LIBERTY

Post autor: WieRcik »

A no i oczywiście przy wymianie tuleji w zawieszeniu wjechały nowe śruby do regulacji geometrii, nie dajcie się zwieść że są te same co w ZJocie z tyłu, ZJtowskie są cieńsze, takie same jak nasze są w Kia K2500 i K2700
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: WYPRAWOWY KJ/LIBERTY

Post autor: WieRcik »

Tylny most rozebrany, wymienione łożyska, na powrót wjechał zestaw z oryginalnym LSD, wymienione tarczki na Mopara, nowe przełożenia 4.10 kupione w Raffi, nowe tarcze, wcześnie już zmieniłem zbębnów, klocki, czujnik skrzyni w moście, nowe tuleje w zrobionym z blachy 5mm i przedłużonym sierżancie, nowy sworzeń. Docelowo będzie blokada 100% sterowana elektrycznie od OX, wróciłem do LSD bo mam więcej jazdy autostradowej i nie chciałem niepotrzebnie obciążać napędów.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: WYPRAWOWY KJ/LIBERTY

Post autor: WieRcik »

Jedziemy dalej ;) czas na silnik, dostał nowy rozrząd Mopara, wszystkie nowe podciśnienia, czyszczenie przepustnicy, krokowca, świece, filtry, olej, zbiorniczek wyrównawczy, korek, kurwa oryginał prawie 300zł, siadłem sobie jak to zobaczyłem, i na dodatek chujek w Imdiach wyprodukowany. Czyszczenie wtrysków benzynowych, były jak nowe więc zostały, za to wpadł nowy parownik LPG Magica na 300 kóników, komplet nowych wtrysków gazowych, chyba Baracudy, nowe przewody gazowe i zawór w butli.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: WYPRAWOWY KJ/LIBERTY

Post autor: WieRcik »

Poprawiona została też instalacja pneumatyczna i wstawione nowe zawory i szybko złączki.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
ODPOWIEDZ