Kod lakieru - jak go znaleźć

zychu
Posty: 9
Rejestracja: 21 lut 2021, 12:09

Kod lakieru - jak go znaleźć

Post autor: zychu »

Witam wszystkich,
Próbuje znaleźć kod lakiero mojego KJ. przejrzałem wszytski naklejki jakie znalazłem ale nic nie wyglądało jak kod lakieru.
Szarpnąlem się nawet i wykupiłem jakąś analizę VIN .... i sie zawiodłem bo kodu lakieru tam nie było :(

Przeglądałem naklejki na drzwiach, pod maską, klapką paliwa, słupkach itd...

Może ktoś po zdjęciu wie jaki to kod albo jak się nazywa ten kolor ze zdjęcia. Ja podejrzewam że to jest Silverstone Metallic, ale nie mam pewności.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Hermes
Woźny
Posty: 138
Rejestracja: 10 mar 2018, 23:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kod lakieru - jak go znaleźć

Post autor: Hermes »

Podpinam się, to ja jeszcze poproszę kod z palety RAL :D
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: Kod lakieru - jak go znaleźć

Post autor: WieRcik »

To kodowanie to jest do dupy, jak po kodzie dobrali mi lakier pod zderzak przedni to zupełnie inny odcień wyszedł, klapkę od wlewu paliwa dać w łapę lakiernikowi i niech dobierają, lakiery na samochodach mają swoje lata i odcienie różnią się, nie mówiąc już o technologii produkcji która, przynajmniej teoretycznie, nie powona mieć wpływu ale niestety ma.
Obrazek
zychu
Posty: 9
Rejestracja: 21 lut 2021, 12:09

Re: Kod lakieru - jak go znaleźć

Post autor: zychu »

WieRcik pisze: 01 mar 2021, 18:21 To kodowanie to jest do dupy, jak po kodzie dobrali mi lakier pod zderzak przedni to zupełnie inny odcień wyszedł, klapkę od wlewu paliwa dać w łapę lakiernikowi i niech dobierają, lakiery na samochodach mają swoje lata i odcienie różnią się, nie mówiąc już o technologii produkcji która, przynajmniej teoretycznie, nie powona mieć wpływu ale niestety ma.
Sęk w tym że chce się sam pobawić z progiem więc nie miałem w planie szukać mieszalni która mi dobierze idealny odcień, ale masz race po 20latach to na pewno i tak nie wyjdzie to samo więc moze wystarczy wziać "srebrny metalik" i wyjdzie na to samo
zychu
Posty: 9
Rejestracja: 21 lut 2021, 12:09

Re: Kod lakieru - jak go znaleźć

Post autor: zychu »

Tak informacyjnie - po prostu zadzwoniłem do ASO i mi sprawdzili z VIN. KOD tego lakieru to PS2 (Bright Silver Metallic)
Puszka lakieru w areozolu zamówiona. Dam znać jaki będzie efekt mojego "druciarstwa"
ODPOWIEDZ