Tylnia szyba bagażnika Jeep Cherokee 2003 3.7l

jjanczyszyn@o2.pl
Posty: 2
Rejestracja: 19 sty 2023, 14:27

Tylnia szyba bagażnika Jeep Cherokee 2003 3.7l

Post autor: jjanczyszyn@o2.pl »

Mam takiego jeepa , mam pytanie czy ktoś wie jak zamknąć tylnią szybę bagażnika bez pilota, po otworzeniu bagażnika i otwarciu tylnej szyby muszę nacisnąć przycisk na pilocie aby zamknąć szybę. Nurtuje mnie ponieważ mam tylko jednego pilota i dwa kluczyki. Co w wypadku kiedy pilot przestanie działać , a ja będę musiał zamknąć tylnią szybę bagażnika bez pilota. Może ktoś zna rozwiązanie tego problemu
grzechu 031
Posty: 235
Rejestracja: 22 sie 2020, 20:41

Re: Tylnia szyba bagażnika Jeep Cherokee 2003 3.7l

Post autor: grzechu 031 »

Coś masz spitolone.
Tylną szybę otwierasz pilotem lub klamką lekko na raz a zamykasz ręką i tyle. Do zamknięcia nie używa się pilota.
Ajej
Posty: 32
Rejestracja: 26 wrz 2022, 13:12

Re: Tylnia szyba bagażnika Jeep Cherokee 2003 3.7l

Post autor: Ajej »

Mam tak samo. Jak otworze tylne drzwi bez otwarcia szyby pilotem to później nie mogę jej zamknąć.Musze wcisnąć otwieranie z pilota dopiero zamek załapie.
pablo323
Posty: 100
Rejestracja: 26 paź 2022, 22:23

Re: Tylnia szyba bagażnika Jeep Cherokee 2003 3.7l

Post autor: pablo323 »

A ja mam pytanie jak otworzyć tylną klapę jak prądu zbraknie? W momencie otwierania zamek trzyma za rygiel szyby.
Awatar użytkownika
darekcz
Posty: 192
Rejestracja: 01 lut 2022, 10:01
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Tylnia szyba bagażnika Jeep Cherokee 2003 3.7l

Post autor: darekcz »

Koledzy miałem tak samo że musiałem pilotem otwierać. Przyczyna jest taka że mikro wyłącznik który jest w klamce nie działa. W moim aucie utleniły mu się styki. Wydłubałem go z klamki w garażu drymlem lekko podszlifowałem przy stykach i już miałem do czego polutować przewody. Robiłem to w maju zeszłego roku i działa do dziś. Można też w sklepie elektronicznym dokupić taki mikro wyłącznik nowy trzeba tylko zabrać stary na wzór bo musi pasować wymiarami i dźwigienka. Tu na forum trzeba poszukać bo był temat związany z wymiana tego mikro wyłącznika.
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: Tylnia szyba bagażnika Jeep Cherokee 2003 3.7l

Post autor: WieRcik »

Co do pilota
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
pablo323
Posty: 100
Rejestracja: 26 paź 2022, 22:23

Re: Tylnia szyba bagażnika Jeep Cherokee 2003 3.7l

Post autor: pablo323 »

WieRcik a jak jest z otwieraniem klapy bagażnika jak nie ma prądu? Powiedzmy grzebałem przy aucie i rozłączyłem akumulator. Okazało się, że jakieś narzędzie potrzebne mi z bagażnika. Niestety klapa się otwiera a szyba trzymana dalej w zamku klapy. Jest na to jakiś patent? Tak powinno być?
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: Tylnia szyba bagażnika Jeep Cherokee 2003 3.7l

Post autor: WieRcik »

Przy zamku jest taki dinks teges i jak otworzysz z klami to trzeba go wcisnąć i wtedy zamek "puści" szybę. Ten czarny, niestety trzeba wleźć do bagażnika. No chyba że masz sprytne łapki to dasz radę, mnie się nie udaje, za wielkie grabie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
pablo323
Posty: 100
Rejestracja: 26 paź 2022, 22:23

Re: Tylnia szyba bagażnika Jeep Cherokee 2003 3.7l

Post autor: pablo323 »

O i fajnie, co prawda me przemyślenia były też ukierunkowane na ten dynks ale z bliżej nieokreślonych powodów tego nie sprawdziłem. Przy najbliższej okazji sprawdzę.
trollu73
Posty: 2
Rejestracja: 25 maja 2023, 22:04

Re: Tylnia szyba bagażnika Jeep Cherokee 2003 3.7l

Post autor: trollu73 »

Podczepiam się pod temat . Aktualnie walczę z mikrowyłącznikiem i poradziłem sobie jakoś z przesunięciem tego zamka na zdjęciu o jakiś milimetr + podkładki gdyż zamykanie uchylnej szyby wymagało takiej siły , że groziło jej rozbiciem. Natomiast nurtuje mnie kwestia tego dinksa do otwierania od wewnątrz . Wystarczy nacisnąć element jak czerwona strzałka , aby ustawić zamek w pozycji do zamknięcia szyby . Czy u mnie czegoś nie brakuje w tym całym zamku ? jakiejś blachy albo cięgła ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ODPOWIEDZ