Cofa się paliwo.

lewap81
Posty: 7
Rejestracja: 09 lut 2021, 00:27

Cofa się paliwo.

Post autor: lewap81 »

Witam .
W moim kj cofa się paliwo doszło do tego że zajechałem rozrusznik. Po wymianie rozrusznika zamontowałem zaworek zwrotny miedzy filtrem a pompą - pali od strzała niby ok ale ... po chwili potrafi zgasnąć wieć domniemam iż cofa się diesel do baku . Pytanie kto z was miał problem z pompką w baku i jak do niej się dobrać. pozdrawiam
świerzak
Posty: 22
Rejestracja: 24 sty 2021, 21:45

Re: Cofa się paliwo.

Post autor: świerzak »

Witam z tego co mi wiadomo w 2.8 nie ma pompki w baku podejrzewam, że w 2.5 też.
Pozdrawiam
zajacw
Posty: 26
Rejestracja: 03 wrz 2018, 18:05

Re: Cofa się paliwo.

Post autor: zajacw »

Może podstawa filtra paliwa ? Jeżeli jest nieszczelna to może coś takiego występować - ale ten zaworek powinien załatwić sprawę. Jesteś pewien, że dobrze odpowietrzyłeś układ? miałem podobne objawy przy niedokładnym odpowietrzeniu (gdzieś w wężach zostało trochę powietrza i przy mocniejszym wciśnięciu gazu gasł silnik)
Pozdrawiam
Szymon Zach
Posty: 2
Rejestracja: 09 cze 2021, 13:06

Re: Cofa się paliwo.

Post autor: Szymon Zach »

Dzień dobry w moim 2.5crd też tak było dobry mechanior powiedział że te podstawy fìltra paliwa się rozszczelniają i albo da się ją dobrze zalepić albo wywalić.
W moim przypadku zalepienie nie pomogło więc orginalna podstawa została wywalona i zamontował mi filtr paliwa z vw 2.0 tdi i jak ręką odjąć pali od razu.
ODPOWIEDZ