Jeep KJ po wymianie słupka - problem z mocą

Maslo
Posty: 2
Rejestracja: 12 lis 2020, 00:47

Jeep KJ po wymianie słupka - problem z mocą

Post autor: Maslo »

Witam,
Jakiś czas temu przegrzałem mocno silnik i pękł mi tłok, skrzywił się korbowód, panewki na wale, uszkodził się wtrysk na 3 tłoku itp itd.
Zdecydowałem się na wymianę słupka silnika (model VM21C - Jeep Cherokee KJ 2003 - 2,8CRD 150km - był w dobrej cenie z anglika).
Zakupiłem słupek o tym samym numerze, mechanik przełożył cały osprzęt, po odpaleniu okazało się ze chodzi nie równo i wtedy wyszło że wtrysk na 3 tłoku jest uszkodzony, wymieniłem go na inny i silnik odpala bez problemu, pracuje równo, nie kopci, wydaje sie wszystko ok, gdy daje gazu turbina działa bo węże puchną, a samochód nie ma mocy... W czasie jazdy jest zamulony, tak jakby ta turbina nie chodziła... trudno opisać, nie jest to to samo auto co przed wymiana słupka. Mechanik twierdzi że pasek rozrządu na pewno jest dobrze założony i na pewno nie przeskoczył o ząbek bo ma blokady, dziś wymienił pożyczony czujnik ciśnienia kolektora mapseneor (niby od tego samego modelu i te same nr seryjne) (bo to podobno często powód braku mocy), ale jest dalej to samo, komputer 2 dni temu raz podobno pokazał ten czujnik że ma błąd, teraz twierdzi ze nie może połączyć komputera z samochodem (nie widzi go).
Proszę o jakieś pomysły/wskazówki co może być uszkodzone, ewentualnie co robić dalej i gdzie szukać bo auto stoi 3 miesiące i już mi ręce opadają.
Z góry dzięki za odpowiedź.
grzechu 031
Posty: 235
Rejestracja: 22 sie 2020, 20:41

Re: Jeep KJ po wymianie słupka - problem z mocą

Post autor: grzechu 031 »

Jeżeli pokazał błąd czujnika doładowania( a był podmieniany) to może układ dolotowy jest nieszczelny. A jaki kolor mają spaliny pod obciążeniem?
Maslo
Posty: 2
Rejestracja: 12 lis 2020, 00:47

Re: Jeep KJ po wymianie słupka - problem z mocą

Post autor: Maslo »

W sumie to nie wiem, ale nie zauważyłem zeby kopcił, u znajomego na kompie wyszedl blad P0253. Cos od pompy wtryskiwacza albo czujnika cisnienia paliwa z tego co wyczytałem na jakkms forum zagranicznym. Jutro jade jeszcze do mechanika na innego kompa i zobaczymy co pokaze.
grzechu 031
Posty: 235
Rejestracja: 22 sie 2020, 20:41

Re: Jeep KJ po wymianie słupka - problem z mocą

Post autor: grzechu 031 »

Za dużo niewiadomych.
Zrób dobrą diagnostykę komputerową bo tak możesz wymieniać wszystko po kolei i nie trafisz.
ODPOWIEDZ