Moment dokręcenia koła zamachowego oraz docisku 2.8CRD

Rodzer
Posty: 10
Rejestracja: 06 lis 2022, 08:12

Moment dokręcenia koła zamachowego oraz docisku 2.8CRD

Post autor: Rodzer »

Witam

W związku że chce wymienić uszczelniacz na wale korbowym od strony skrzyni potrzebuję zrzucić koło zamachowe i moje pytanie , z jakim momentem dokręcić ? Niestety instrukcja opisuje to w jakiś totalnie porąbany sposób mianowicie 3 sekwencje po 50Nm następnie 25Nm+60 stopni więc jakim cudem mogę po 50Nm ciągnać 25Nm. Więc szukam informacji od kogoś kto to robił na własnym przykładzie . Interesuje mnie moment dokręcenia zamachu oraz docisku .
pablo323
Posty: 100
Rejestracja: 26 paź 2022, 22:23

Re: Moment dokręcenia koła zamachowego oraz docisku 2.8CRD

Post autor: pablo323 »

Ja szukałem po serwisuwce i niestety nawet nie znalazłem nic dla 2.8, trochę zastanawiające. Było dla 2.5, 2.4 oraz 3.7. Dla żadnych z tych modeli nie było nic o dokręcaniu na kilka razy a same momenty były jakieś śmiesznie niskie.
Rodzer
Posty: 10
Rejestracja: 06 lis 2022, 08:12

Re: Moment dokręcenia koła zamachowego oraz docisku 2.8CRD

Post autor: Rodzer »

Dokładnie dlatego to co piszą to dla mnie jakieś śmieszne jest, w jednym warsztacie powiedzieli mi 25Nm+60 stopni ale i tak coś nie mam zaufania do tego i tak szukam informacji. Na dodatek wymieniłem uszczelniacz na wale i nigdzie nie mogę dostać samych śrub do koła zamachowego .
pablo323
Posty: 100
Rejestracja: 26 paź 2022, 22:23

Re: Moment dokręcenia koła zamachowego oraz docisku 2.8CRD

Post autor: pablo323 »

No niestety ja mierzyłem śruby i szukałem na allegro lub stronach sklepu sprzedającego elementy złączne, bo jeżeli kupować oryginalne z tymi śmiesznymi czasem blaszkami to chora sprawa po kątem ceny.
Rodzer
Posty: 10
Rejestracja: 06 lis 2022, 08:12

Re: Moment dokręcenia koła zamachowego oraz docisku 2.8CRD

Post autor: Rodzer »

A masz może link do sklepu w którym kupowałeś śruby do zamachu ? Mam wymiary ale jakoś namierzyć po tych wymiarach jest cieżko , telefonicznie też cieżko otrzymać pomoc nikomu nie chce się szukać w katalogu.
pablo323
Posty: 100
Rejestracja: 26 paź 2022, 22:23

Re: Moment dokręcenia koła zamachowego oraz docisku 2.8CRD

Post autor: pablo323 »

Bezpośrednio do zamachu nie kupowałem ale raczej nie problem znaleźć mając średnicę, skok i długość oraz klasę twardości. Napisz jakie masz te śruby.
ODPOWIEDZ