Miska olejowa

bogkol
Posty: 9
Rejestracja: 02 kwie 2023, 06:50

Miska olejowa

Post autor: bogkol »

Witam wszystkich.
Czy może mi ktoś podpowiedzieć jak ściągnąć miskę olejową w silniku 2.4 ED1. Miskę mam odkręconą ale blokuje ją przedni most, może ktoś przerabiał temat. Wielkie dzięki za wszelkie sugestie. Miłego wieczoru.
pablo323
Posty: 102
Rejestracja: 26 paź 2022, 22:23

Re: Miska olejowa

Post autor: pablo323 »

Ja osobiście opuszczałem most ale to wymaga wypięcia dolnych wahaczy a więc później zostaje jeszcze ustawienie kątów pochylenia kół i zbieżności. Widziałem też drugi sposób przez opuszczenie całych sanek. Zaopatrz się też w oring smoka pompy oleju.
bogkol
Posty: 9
Rejestracja: 02 kwie 2023, 06:50

Re: Miska olejowa

Post autor: bogkol »

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź.
Myślałem też nad podniesieniem silnika, ale to chyba jeszcze więcej roboty.
Jeśli chodzi o ustawienie kątów pochylenia kół, można zrobić jakieś znaki,czy trzeba na stacji kontroli.
Masz może numer tego oringu.
To pierwszy Jeep i momentami jestem przerażony
w porównaniu do zwykłego napędu na przód.
Dzięki.
pablo323
Posty: 102
Rejestracja: 26 paź 2022, 22:23

Re: Miska olejowa

Post autor: pablo323 »

Oring musisz poszukać w katalogu części, do znalezienia na internecie. Nie wiem czy coś Ci da podniesienie silnika bo trzyma go skrzynia. Do tego musisz jeszcze odkręcić taką blachę łącząca silnik z skrzynia od dołu bo blokuje dostęp do chyba 2 śrubek od miski. Jest w dolnej części i chyba trzyma się na 4 śrubach. Co do znaków to i tak sobie porób żeby się bezpiecznie do turlać na ustawienie zawieszenia bo niestety raczej nie pozwoli Ci to dobrze ustawić tak jak było. Jeżeli nie odkręcałeś jeszcze dolnych wahaczy to musisz się nastawić na to, że śruby z talerzykiem mimośrodowym w niektórych tulejach będą stały na dębowo.
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: Miska olejowa

Post autor: WieRcik »

Nie szarp się z nimi możesz je spokojnie wyciąć, pasują od Kia K2500 i K 2700.
Obrazek
pablo323
Posty: 102
Rejestracja: 26 paź 2022, 22:23

Re: Miska olejowa

Post autor: pablo323 »

A jak stoi na dębowo to albo piła szablasta albo szlifierka kątowa z tarczą o porządnej średnicy jakieś 230-280 mm
bogkol
Posty: 9
Rejestracja: 02 kwie 2023, 06:50

Re: Miska olejowa

Post autor: bogkol »

Wielkie dzięki za pomoc.
Jeszcze jedno pytanie, z jakimi momentem przykręcamy koło dwumasowe, pisałem do Sachsa ale nie raczyli mi odpowiedzieć.
No i jeszcze przednie i tylne półosie. Liczę na waszą pomoc.
bogkol
Posty: 9
Rejestracja: 02 kwie 2023, 06:50

Re: Miska olejowa

Post autor: bogkol »

Chodzi o silnik 2.4 ed1, jeep cherokee kj 2003.
pablo323
Posty: 102
Rejestracja: 26 paź 2022, 22:23

Re: Miska olejowa

Post autor: pablo323 »

Jeszcze przednie półosie jestem w stanie zrozumieć zapytanie o moment dokręcenia, ale już tylne nie bardzo.
pablo323
Posty: 102
Rejestracja: 26 paź 2022, 22:23

Re: Miska olejowa

Post autor: pablo323 »

Co do momentów dla sprzęgła, płyta dociskowa 31 Nm, koło zamachowe 81 Nm. Tak bynajmniej podaje serwisówki, która w necie była opisana dla 2005. Czy dla wcześniejszych było inaczej to nie jestem w stanie Ci powiedzieć.
ODPOWIEDZ