Ile palą Wasze kjty?

Awatar użytkownika
Hermes
Woźny
Posty: 138
Rejestracja: 10 mar 2018, 23:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ile palą Wasze kjty?

Post autor: Hermes »

Dobra, było i pierwsze tankowanie przy jeździe po mieście. Wyszło 25,64 :D
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: Ile palą Wasze kjty?

Post autor: WieRcik »

Zepsuł ci się ; p coś mało
Obrazek
grzechu 031
Posty: 235
Rejestracja: 22 sie 2020, 20:41

Re: Ile palą Wasze kjty?

Post autor: grzechu 031 »

Chyba go łagodnie traktujesz 😀
MatKJ
Posty: 61
Rejestracja: 20 maja 2020, 09:40

Re: Ile palą Wasze kjty?

Post autor: MatKJ »

Macie gdzieś informację deklarowaną ile Liberty przejedzie na rezerwie benzyny? Bo ja mam wrażenie, że to jakieś 10 do 15km...
Awatar użytkownika
Hermes
Woźny
Posty: 138
Rejestracja: 10 mar 2018, 23:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ile palą Wasze kjty?

Post autor: Hermes »

grzechu 031 pisze: 30 wrz 2020, 09:34 Chyba go łagodnie traktujesz 😀
No właśnie jeszcze nie zacząłem go cisnąć. Póki co delikatnie śmigam :P
raissman
Posty: 27
Rejestracja: 04 lip 2021, 09:53

Re: Ile palą Wasze kjty?

Post autor: raissman »

czym czyścicie przepustnicę?
Gienek
Posty: 15
Rejestracja: 29 paź 2021, 11:55

Re: Ile palą Wasze kjty?

Post autor: Gienek »

Witam. Od niedawna a mianowicie od tygodnia jestem posiadaczem jeepa kJ 3.7 jak na razie sama benzyna i mam pytanie odnoście spalania bo o ile 11.5l w trasie jest w miarę ok bo byłem przygotowany psychicznie na takie spalanie to 20l w mieście nie ukrywam że trochę mnie zszokowało. Jazda w pierwszych próbach uzyskania oszczędności bardzo delikatna, teraz traktuje na starcie go troszkę mocniej później utrzymuje po prostu prędkość i o dziwo wydaje się (patrząc bynajmniej po komputerze) że to spalanie wychodni nieco mniejsze. Czy ktoś z grupowiczow miał też tak po zakupie? Może macie jakieś podpowiedzi co zrobic? Sprawdzić? By spalanie troszkę spadło, no chyba że ten typ w mieście tak ma :) no i pytanie ostatnie na jakie wartości spalania gazu mam się szykować skoro wciąga tyle benzyny. Pytam o takie rzeczy bo to moja pierwsza benzyna zawsze miałem diesla, a te wartości spalania wypisane w internecie widocznie są mało adekwatne bo szykowałem się na spalanie pb w mieście w granicy 16-17 litrów a nie 20 :) proszę o wyrozumiałość i pozdrawiam.
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: Ile palą Wasze kjty?

Post autor: WieRcik »

Mnie pali 25l LPG, jak bym nie jeździł, polifty palą w okolicy 18l LPG, oba w podobnej konfiguracji, z tym że mój przedlift waży 2240kg a polift 1980kg. Inne skrzynie, inne sterowniki silnika, wiskoza w przedlifcie, elektryk w polifcie to wszystko robi robotę. Sprawdź stan kata i sond, zobacz czy nie idzie na ubogo w składzie mieszanki, jeśli to jest ok to nie ma co liczyć na niższe spalanie. Jak przekroczysz 80km/h to silnik spina ze skrzynią na "sztywno" i nie ma strat na przekazaniu napędu, stąd mogą występować różnice w spalaniu. Ale raczej nie licz na niższe spalanie.
Obrazek
Gienek
Posty: 15
Rejestracja: 29 paź 2021, 11:55

Re: Ile palą Wasze kjty?

Post autor: Gienek »

Jakby 20 l LPG trzymał to było by jak dla mnie ok na taka wartość byłem przygotowany :) a podpowiesz kolego jak te sondy sprawdzić czy trzeba jakiś złącze obd plus program i z czytać wartości czy trzeba oddać raczej do jakiegoś mechanika?
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: Ile palą Wasze kjty?

Post autor: WieRcik »

Wystarczy podjechać na stację kontroli pojazdów, podłączyć analizator spalin i od razu będziesz wiedział co sondami i katem, ewentualnie jak mówisz OBD II + apka do telefonu.
Obrazek
ODPOWIEDZ