Ile palą Wasze kjty?

Blazej
Posty: 38
Rejestracja: 07 gru 2022, 21:39
Lokalizacja: Gdynia

Re: Ile palą Wasze kjty?

Post autor: Blazej »

Mam swojego prawie miesiąc, jestem przerażony bo wychodzi powyżej 30 l LPG. Przy mega zamulonej jeździe 25 litrów. Na dniach czyszczę przepustnice, wymieniam Olej w skrzyni(trochę przeciąga) i lecę do gazownika.
Blazej
Posty: 38
Rejestracja: 07 gru 2022, 21:39
Lokalizacja: Gdynia

Re: Ile palą Wasze kjty?

Post autor: Blazej »

Jestem po czyszczeniu przepustnicy, wymianie płynów, spalanie nadal 25 litrów LPG.
Byłem dzisiaj u gazownika, po wymianie filtrow i podłączeniu kompa powiedział że najpierw mam ogarnąć układ wydechowy bo korekcję na benzynie ma 20 procent. Nie wiem co to znaczy podobno coś z zawirowaniem tlenu w ukladzie poprzez bardzo nieszczelny wydech (fakt pracuje bardzo głośno) dodam że nie wyskakuje mi check. Myślicie ze to ma sens?
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: Ile palą Wasze kjty?

Post autor: WieRcik »

Komfort jazdy po naprawie napewno się poprawi ale na niższe spalanie bym nie liczył.
Obrazek
KrisT1000
Posty: 143
Rejestracja: 10 mar 2020, 23:03

Re: Ile palą Wasze kjty?

Post autor: KrisT1000 »

A co robiłeś po zakupie? Chodzi mi o o świece czy cewki, czyszczenie przepustnicy. Sprawdź czy w wydechu masz sondy czy nie ma kąta np i są przedłużki czy emulator elektroniczny. To wszystko może wpływać na spalanie. J
Blazej pisze: 07 lut 2023, 22:14 Jestem po czyszczeniu przepustnicy, wymianie płynów, spalanie nadal 25 litrów LPG.
Byłem dzisiaj u gazownika, po wymianie filtrow i podłączeniu kompa powiedział że najpierw mam ogarnąć układ wydechowy bo korekcję na benzynie ma 20 procent. Nie wiem co to znaczy podobno coś z zawirowaniem tlenu w ukladzie poprzez bardzo nieszczelny wydech (fakt pracuje bardzo głośno) dodam że nie wyskakuje mi check. Myślicie ze to ma sens?
Blazej
Posty: 38
Rejestracja: 07 gru 2022, 21:39
Lokalizacja: Gdynia

Re: Ile palą Wasze kjty?

Post autor: Blazej »

Świece wymienilem, olej w silniku i skrzyni też. Przepustnica wyczyszczona, sondy są klasycznie zamontowane, katalizator nie wiem jak sprawdzić bo puszki są.
KrisT1000
Posty: 143
Rejestracja: 10 mar 2020, 23:03

Re: Ile palą Wasze kjty?

Post autor: KrisT1000 »

To pozostaje zobaczyć ten wydech (ogarnąć dziury) ewentualnie może go coś mechaniczne trzyma trochę. Jakiś zaciski hamulcowy np? A hamulcami coś robiłeś?
Blazej
Posty: 38
Rejestracja: 07 gru 2022, 21:39
Lokalizacja: Gdynia

Re: Ile palą Wasze kjty?

Post autor: Blazej »

Straszny przedmuch jest gdzieś na początku układu wydechowego i na jego końcu, ciężko bez kanału mi sprawdzić. Hamulce nie trzymają przynajmniej przód jest w porządku i piasty również. , tyłu nie sprawdzałem, dzięki za podpowiedź, przyjrze się. Nie chcę się z nim rozstawać ale koszty tankowania przy użytkowaniu jaki Daily car jest ciężkie.
KrisT1000
Posty: 143
Rejestracja: 10 mar 2020, 23:03

Re: Ile palą Wasze kjty?

Post autor: KrisT1000 »

Takie spalanie to raczej przy jeździe w terenie... To zajmij się tym co wiesz że na pewno jest do zrobienia czyli wydech. Na benzynie też Ci pali tyle?
KrisT1000
Posty: 143
Rejestracja: 10 mar 2020, 23:03

Re: Ile palą Wasze kjty?

Post autor: KrisT1000 »

I jak popatrzyłem a forum to jeszcze miałeś błąd 0071 to jest ogarnięte?
Blazej
Posty: 38
Rejestracja: 07 gru 2022, 21:39
Lokalizacja: Gdynia

Re: Ile palą Wasze kjty?

Post autor: Blazej »

Krist1000
Dzięki za zainteresowanie moim problemem. Błąd P0071 tylko wykasowałem, nie pojawił się ponownie.
Właśnie wróciłem od tlumikarza, zaspawał dziurę, była spora 5 cm za drugą sondą, tłumik końcowy jest do wymiany ale to raczej nie ma wpływu. PB spala podobnie jak LPG czyli 20 l to mało.
ODPOWIEDZ