sonda

Kostek
Posty: 6
Rejestracja: 22 sty 2020, 12:20

sonda

Post autor: Kostek »

Witam mam problem. W moim kojocie wyskakuje błąd PO139. Doszedłem że to sonda lewa za katalizatorem. Czy wie ktoś jakiś zamiennik bo orginał trudno dostępny i sporo kosztuje.
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: sonda

Post autor: WieRcik »

To na 99% nie sonda a skończył się katalizator , prościej będzie zamontować emulator obu sond , koszt ok 200zł i masz święty spokój, mam u siebie bo włożyłem Flowmastera 10 bez katalizatowrów , działa bez zarzutu , ma możliwość diagnostyki jak i regulacji napięcia, warunek przednie sondy muszą być sprawne , na podstawie ich działania są emulowane te tylne.
Obrazek
Kostek
Posty: 6
Rejestracja: 22 sty 2020, 12:20

Re: sonda

Post autor: Kostek »

Dzięki za podpowiedz. Posiadasz jakieś namiary gdzie to kupić i trzeba na dwie sondy czy wystarczy na jedną wadliwą
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: sonda

Post autor: WieRcik »

Jak padł jeden to za chwilę padnie drugi , ja kupowałem to na aledrogo
https://allegro.pl/oferta/emulator-kata ... e=facebook
Obrazek
Kostek
Posty: 6
Rejestracja: 22 sty 2020, 12:20

Re: sonda

Post autor: Kostek »

Miałeś rację. Wyjołem katalizatory z obu stron i obydwa puste w środku. Zmyliło mnie tylko że błąd pokazało tylko na jedną sondę. Mam jeszcze pytanie, ten emulator ma możliwość regulacji nie zabardzo wiem jak regulować po podłączeniu. Przepraszam że tak zawraca głowe ale od niedawna jestem szczęśliwy posiadacz kj i mam trochę do zrobienia przy nim.
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: sonda

Post autor: WieRcik »

Na necie jest program do jego kalibracji , zadzwoń pod numer w ogłoszeniu i chłop ci powie co i jak , mnie wpinał i kalibrował to elektryk bo ja tego nie ogarniam za chu.....
Obrazek
Kostek
Posty: 6
Rejestracja: 22 sty 2020, 12:20

Re: sonda

Post autor: Kostek »

Ok dzięki. Robiłeś przy swoim kj zawieszenie? U mnie jest do wymiany wszystkie gumy i tuleje ale nie wiem jake firmy będą dobre bo za dużego wyboru nie ma na necie.
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: sonda

Post autor: WieRcik »

Nie pakuj poliuretanów - wycierają się , Moog też nie jest wart tych pieniędzy bo wcale nie jest żywotniejszy , wrzuć uznanego producenta i tyle , ja też teraz sukcesywmie będę wymieniał poli na tuleje gumowe. Poza tym na poli Kojot stał się wozem drabiniastym , o ile na szosie to plus to w terenie spory minus na komforcie. W XJ miałem kilka elementów z TEDGUM i podobno miały być lipne a przejeździły ok 85k km , potem auto sprzedałem.
Obrazek
Kostek
Posty: 6
Rejestracja: 22 sty 2020, 12:20

Re: sonda

Post autor: Kostek »

A wracając do tematu emulatora ile skasował Cię elektrk za podłączenie. A czy spadło ci spalanie, bo mi pali kolo 20l przy naprade spokojnej jeździe max90-100
Kostek
Posty: 6
Rejestracja: 22 sty 2020, 12:20

Re: sonda

Post autor: Kostek »

Przepraszam że Cię tak męcze.
ODPOWIEDZ