Jaki olej silnikowy

Robert-pia
Posty: 109
Rejestracja: 11 wrz 2022, 18:40

Re: Jaki olej silnikowy

Post autor: Robert-pia »

Kur. Chyba jestem jeepniety. Wyjąłem miske ale zeby wlozyc na czysto nowa to musze jeszcze podniesc bardziej auto spuscic piasty niżej zeby jeszcze most dalej poszedl bo lekko nie jest
pablo323
Posty: 100
Rejestracja: 26 paź 2022, 22:23

Re: Jaki olej silnikowy

Post autor: pablo323 »

A smok przykręciłeś przed zakładaniem miski jeżeli tak to nie uda się jej założyć ? Sprawdź przy okazji stan oringu tam gdzie smok łączy się z pompą. U mnie most był opuszczony do tego stopnia, że flansza od wału była pionowo.
Robert-pia
Posty: 109
Rejestracja: 11 wrz 2022, 18:40

Re: Jaki olej silnikowy

Post autor: Robert-pia »

Poszlo po zdjęciu dolnych wachaczy most sie na tyle opuścił ze mozna było włożyć miske smok i uszczelkę na raz. Ale dodam ze to jest niezla kostka rubika i duzo potu żeby to wymienic.
Ale zrobione.
Cos sie stało z czujnikiem oleju przy fultrze bo kilka razy zapaliła się kontrolka od oleju
Blazej
Posty: 38
Rejestracja: 07 gru 2022, 21:39
Lokalizacja: Gdynia

Re: Jaki olej silnikowy

Post autor: Blazej »

Podpytam zatem jaki olej na wymianę, wcześniej poprzedni właściciel lał Valvolive 5W40, zbliża się czas wymiany, co radzicie ? 3.7 LPG 240000 km
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: Jaki olej silnikowy

Post autor: WieRcik »

Jak się nic nie dzieje to po co kombinować.
Obrazek
Awatar użytkownika
darekcz
Posty: 192
Rejestracja: 01 lut 2022, 10:01
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Jaki olej silnikowy

Post autor: darekcz »

W buicku mam silnik 3.8 z lpg jeździ na oleju Valvoline 10w60, a Jeepie mam diesla 2.8 i olej ma Castrol Egea 5w30 ale serwisy jeepa przeważnie zalecają Mopar 5w30. Wybór i tak należy do Ciebie.
ODPOWIEDZ