Słabe ogrzewanie

Kula
Posty: 83
Rejestracja: 09 sty 2022, 08:47

Re: Słabe ogrzewanie

Post autor: Kula »

Ok. Dzięki
Kula
Posty: 83
Rejestracja: 09 sty 2022, 08:47

Re: Słabe ogrzewanie

Post autor: Kula »

Tak zrobiłem, jest delikatna różnica trzymając na gazie lecz naprawdę niewielka. W zbiorniku miałem płynu full, nie wiem czy to miało znaczenie, wypomoowalem do właściwego poziomu, zamieniłem wczoraj węże do nagrzewnicy zasilanie na powrót i odwrotnie, tak mi doradzono doraźnie i aby zmienić po dniu lub dwóch, czy dobrze zrobiłem?? Nie wiem lecz ogrzewanie natychmiast się poprawiło i temperatura która wcześniej była max wewnątrz 20 stopni dobiła do 22 stopni. Próbuję wszystkiego abym nie musiał puki co wymieniać nagrzewnicy bo to demolka całego przodu. Pozdrawiam
Kula
Posty: 83
Rejestracja: 09 sty 2022, 08:47

Re: Słabe ogrzewanie

Post autor: Kula »

Dodam że długo łapie temperaturę, no może tak ma być bo jest na minusie lecz ile bym nie jeździł wskaźnik temp. Jest zawsze delikatnie przed połową.
MatKJ
Posty: 61
Rejestracja: 20 maja 2020, 09:40

Re: Słabe ogrzewanie

Post autor: MatKJ »

Wskaźnik temperatury mam dokładnie tak jak Ty przerobiłem już dwie chłodnice, teraz mam nissena, cały czas miałem problem z grzaniem i tu ciekawostka. Jak z Tatr wracałem w środku lata z rozwaloną chłodnicą (dodam, że po prostu pojawił się wyciek po kolejnym wymagającym podjeździe) dolewalem tylko wodę raz na czas, żeby dojechać jakoś do Krakowa na kołach. Grzanie miałem odkręcone na maxa, w aucie tropiki. Po wsadzeniu chlodnicy nissena auto grzeje mi w zimie idealnie. Wszystko wróciło do normy... Chłodnice strzeliły mi wcześniej najprawdopodobniej przez źle wymyślony uchwyt bullbara który dodatkowo jest zamontowany do ... uchwytów chłodnicy. Zaraz to będę miał też zmienione. Prawdopodobnie duże ciśnienie (pary?) w lecie przedmuchalo ten system i nareszcie ogrzewanie działa prawidłowo.
Kula
Posty: 83
Rejestracja: 09 sty 2022, 08:47

Re: Słabe ogrzewanie

Post autor: Kula »

Chłodnice czy nagrzewnice?
MatKJ
Posty: 61
Rejestracja: 20 maja 2020, 09:40

Re: Słabe ogrzewanie

Post autor: MatKJ »

Chłodnice
ODPOWIEDZ