Słabe ogrzewanie

Kula
Posty: 83
Rejestracja: 09 sty 2022, 08:47

Słabe ogrzewanie

Post autor: Kula »

Witam wszystkich. Co może być przyczyną kiepskiego ogrzewania wnętrza? Ciężko nagrzać kabinę przy minusowych temperaturach. Z góry dzięki za podpowiedzi. Pozdrawiam.
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: Słabe ogrzewanie

Post autor: WieRcik »

Sprawdź poziom płynu, korek czy trzyma ciśnienie i zrób kalibrację klap nawiewów. Jak to nie pomoże to raczej nagrzewnica do wymiany chyba że dołożysz dodatkową pompę do ogrzewania, np z Passerati, jakieś 20-50zł na autozłomie.
Obrazek
Kula
Posty: 83
Rejestracja: 09 sty 2022, 08:47

Re: Słabe ogrzewanie

Post autor: Kula »

Ok. Dzięki
Kula
Posty: 83
Rejestracja: 09 sty 2022, 08:47

Re: Słabe ogrzewanie

Post autor: Kula »

Płynu było zbyt dużo, korek ok... a kalibracja klap??
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: Słabe ogrzewanie

Post autor: WieRcik »

To sprawdź czy nie bije Ci ciśnienia w układ chłodzący. W Suzuki tak miałem że były mikropęknięcia jednej uszczelki pod głowicą i ciśnienie szło w obieg i zapowietrzało układ i na postoju nie było ogrzewania, wredny układ bo odpowietrzenie go zajęło dwa tygodnie, co rano, na zimnym silniku dolewałem 30-50ml płynu chłodzącego. Gdzieś miałem procedurę, po weekendzie odpalę kompa i poszukam, sprawdź jeszcze czy nie masz zaciśniętych wężyków podciśnień idących do pokręteł, często się to zdarza np przy wyjmowaniu radia i ponownym upychaniu kabli, są tak cienkie jak wkłady do długopisów.
Obrazek
Kula
Posty: 83
Rejestracja: 09 sty 2022, 08:47

Re: Słabe ogrzewanie

Post autor: Kula »

Jak dam na pierwszy bieg dmuchawy wyczuwalne jest bardzo ciepłe powietrze, czym wyższy bieg dmuchawy tym zimniej, faktycznie radio jest nie oryginalne bo ktoś je zmieniał, wyciągnę je i zobaczę, oby to było to.
grzechu 031
Posty: 235
Rejestracja: 22 sie 2020, 20:41

Re: Słabe ogrzewanie

Post autor: grzechu 031 »

Za mały obieg płynu- zagięty wąż, źle wpięty parownik gazu albo zapchana nagrzewnica
Kula
Posty: 83
Rejestracja: 09 sty 2022, 08:47

Re: Słabe ogrzewanie

Post autor: Kula »

Bez LPG. Właśnie dostałem się zza radio, nic tu takiego nie widzę co przypominałoby tak cienkie wężyki...
Kula
Posty: 83
Rejestracja: 09 sty 2022, 08:47

Re: Słabe ogrzewanie

Post autor: Kula »

Skoro jest to ogrzewanie lecz słabe myślę że wymiana nagrzewnicy mnie czeka.
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: Słabe ogrzewanie

Post autor: WieRcik »

Zrób test, daj mu pochodzić z 10min na wolnym i dodaj gazu tak na 2000 obrotów i zobaczysz czy zacznie lecieć gorące, jak tak to nagrzewnica albo pompa się skończyła, chociaż to wątpliwe. Popatrz na te wężyki które idą do pokręteł, one są bardzo cieniutkie, wystarczy że będzie lekko zagięty i już klapy się nie przestawią.
Obrazek
ODPOWIEDZ