Stuki w okolicy reduktora podczas zmiany biegów z D na N i R na N

Zbyszek
Posty: 7
Rejestracja: 23 lip 2022, 12:08

Stuki w okolicy reduktora podczas zmiany biegów z D na N i R na N

Post autor: Zbyszek »

Witam. Niedawno nabylem KJ i zastanawia mnie czy to normalne że podczas przerzucania biegów z D na N i R na N słychać dziwne stuki w okolicy skrzyni rozdzielczej? I nie zawsze to jest ale pojawia się czasami podczas wbijania na P ten dziwny "odgłos". Byłbym wdzięczny za pomoc
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: Stuki w okolicy reduktora podczas zmiany biegów z D na N i R na N

Post autor: WieRcik »

Luzy sumaryczne, ciężkie do znalezienia, sprawdź prawą przednią półoś, one rozlatują się nagminnie, no i resztę, krzyżaki, homokinetyka, wciśnij mocniej hamulec i zobaczysz czy coś się zmieniło. Musisz pamiętać że im dłużej będziesz wachlował skrzynią na postoju tym to będzie głośniejsze i bardziej odczuwalne szarpanie. To amerykańska skrzynia więc jej praca do finezyjnych nie należy.
Obrazek
Zbyszek
Posty: 7
Rejestracja: 23 lip 2022, 12:08

Re: Stuki w okolicy reduktora podczas zmiany biegów z D na N i R na N

Post autor: Zbyszek »

Podczas wciśniętego hamulca do spodu nic się nie zmienia. Miałem ostatnio ściągnięty przedni wał i było to nadal słychać więc chyba półosie z przodu bybtego nie powodowały tak mi się wydaje. I nie wiem czy po prostu tak ma być w tym automacie czy coś zaczyna się dziać
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: Stuki w okolicy reduktora podczas zmiany biegów z D na N i R na N

Post autor: WieRcik »

Może być wyciągnięty łańcuch w reduktorze, luz na wałku ataku w tylnym moście. Wątpię aby była to skrzynia. Kojota na podnośnik zblokować mu koła i trzeba szukać.
Obrazek
Zbyszek
Posty: 7
Rejestracja: 23 lip 2022, 12:08

Re: Stuki w okolicy reduktora podczas zmiany biegów z D na N i R na N

Post autor: Zbyszek »

Dziękuję za odpowiedź
ODPOWIEDZ