Zestaw do skrzyni od TransGo

WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Zestaw do skrzyni od TransGo

Post autor: WieRcik »

Zestaw zamówiłem w Midparts , jest taki sam dla skrzyń 545 i 68 , jedyna różnica to sprężyna na jednym z zaworów do 545 trzba dodać do niej podkładkę a w 68 wymienić całą sprężynę na tą podwójną , dodatkowo są jeszcze graty do pompy oleju ale ja nie wymieniałem ich , mam całość śpiętą , skrzynia z reduktorem, od nowości i nie chce tego dzielić bo po tylu latach pewnie będzie kłopot z uszczelnieniem , poza tym wychodzi na to że zestaw do pompy nic nie daje tyle tylko że mamy zrobiony remoncik , moja żyje i działa bez zarzutu także nic nie dłubałem.
Obrazek
KrisT1000
Posty: 143
Rejestracja: 10 mar 2020, 23:03

Re: Zestaw do skrzyni od TransGo

Post autor: KrisT1000 »

I jak to działa Wiercik? Widzisz różnicę w pracy skrzyni?
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: Zestaw do skrzyni od TransGo

Post autor: WieRcik »

Kultura pracy nie do poznania , auto jest dynamiczniejsze i ma o jakieś 200 obrotów mniej przy ok 100km/h
Obrazek
Awatar użytkownika
Hermes
Woźny
Posty: 138
Rejestracja: 10 mar 2018, 23:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zestaw do skrzyni od TransGo

Post autor: Hermes »

Podeślesz linka?
Będzie dla potomnych
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: Zestaw do skrzyni od TransGo

Post autor: WieRcik »

Obrazek
zajacw
Posty: 26
Rejestracja: 03 wrz 2018, 18:05

Re: Zestaw do skrzyni od TransGo

Post autor: zajacw »

WieRcik? Instalowałeś to sam czy zlecałeś u speca od automatów? (czy trzeba zrzucać skrzynię czy wystarczy dobrać się od spodu od strony miski?)
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: Zestaw do skrzyni od TransGo

Post autor: WieRcik »

Co do instalacji, wystarczy zdjąć miskę olejową i odkręcić energoblok, są jest jeszcze w komplecie zestaw do pompy, to niestety wymaga wyjęcia skrzni biegów. Początkow założyłem sam zestaw do energobloku, poprostu chciałem uniknąć wycieków bo nikt mnie nie przekona że jak się rozłączy coś co było zespolone razem prawie 20lat nie będzie potem problemów przy ponowny uszczelnieniu. Montaż samego zestawu do energobloku zmienił radykalnie pracę skrzyni ale z racji tego że zdecydowałem się na pełną "odbudowę" dołożyłem również zestaw do pompy, no i teraz to jest faktycznie ogień. Dynamika przy kołach ponad 31", prawie 32", jest taka jak w oryginale była na oryginapnych niecałych 29".
Obrazek
ODPOWIEDZ