Dziwne zachowanie skrzyni automatycznej

Awatar użytkownika
darekcz
Posty: 192
Rejestracja: 01 lut 2022, 10:01
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Dziwne zachowanie skrzyni automatycznej

Post autor: darekcz »

Mianowicie przytrafiło mi się już trzeci raz w okresie 2 miesięcy że jak jadę np: w korku to coś blokuje w skrzyni i aż szarpnie autem. Biegi zmienia normalnie nic dziwnego się nie dzieje. Jedynie to jak zimny po odpaleniu włączam wsteczny i trzymam na hamulcu to jakieś odgłosy szumów dochodzą ze skrzyni ale jak przełączę na D to już jest znacznie ciszej. Czy ktoś miał podobne objawy?
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: Dziwne zachowanie skrzyni automatycznej

Post autor: WieRcik »

Mógł ulec uszkodzenie jeden z bloków w skrzyni, właśnie od wstecznego, znajdziesz co i jak na YT, jest tam sporo filmików.
Obrazek
Awatar użytkownika
darekcz
Posty: 192
Rejestracja: 01 lut 2022, 10:01
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Dziwne zachowanie skrzyni automatycznej

Post autor: darekcz »

szukać dobrej skrzyni czy lepiej tą naprawiać?
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: Dziwne zachowanie skrzyni automatycznej

Post autor: WieRcik »

Hak to będzie to do wymuany masz taką blachę i może jeden element, cały tuningowy zestaw na ten energoblok, jak zmieniałem, to kosztował 400zł i znacznie poprawił pracę skrzyni, możesz to sam wymienić, też są filmiki na YT, zestaw od TransGo. A moim zdaniem jedną używaną skrzynię już masz druga wcale nie musi być lepsza.
Obrazek
Awatar użytkownika
darekcz
Posty: 192
Rejestracja: 01 lut 2022, 10:01
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Dziwne zachowanie skrzyni automatycznej

Post autor: darekcz »

Myśląc o wymianie skrzyni to maiłem na myśli taką po regeneracji: https://www.skrzyniebiegow.net/product/ ... _crdi.html
Byłem u mechanika na komputerze nie znalazł żadnych błędów w skrzyni. Mechanik nie miał wolnego stanowiska żeby go podnieść bo przypuszcza że problem może być w moście. Chodzi o te szarpnięcia przy zmianie z R na D. Po niedzieli ma do niego podjechać i mi to sprawdzi.
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: Dziwne zachowanie skrzyni automatycznej

Post autor: WieRcik »

Równie dobrze możesz mieć wyciągnięty łańcuch reduktora.
Obrazek
Robert-pia
Posty: 109
Rejestracja: 11 wrz 2022, 18:40

Re: Dziwne zachowanie skrzyni automatycznej

Post autor: Robert-pia »

A ile oleju i jaki wlac do skrzyni 3.7 automat?
I moze jakie filtry tam kupić?
Robert-pia
Posty: 109
Rejestracja: 11 wrz 2022, 18:40

Re: Dziwne zachowanie skrzyni automatycznej

Post autor: Robert-pia »

No to dzis byl test! Jakieś 10 km po bardzo miekkiej plaży. Opony zimowe z dużym bieżnikiem założone odwrotnie.
Zakopalem sie bo powoli zaczelo brakowac mocy i nie redukował. Po spuszczeniu powietrza no ok 1at auto ruszylo ale miał ciężko.
Brak redukcji?
Spadek mocy?
Czy wymiana oleju pomoże?
Czy mozna w takiej sytuacji jechac na o/d?
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: Dziwne zachowanie skrzyni automatycznej

Post autor: WieRcik »

W takiej sytuacji to powinieneś użyć reduktora, piach to najgorsze co może być, moim zdaniem powinieneś podjechać do ogarniętego warsztatu bo może to być jakaś pierdoła, a teraz to wróżenie z fusów, to że brakło mu mocy to normalne, zredukował tylko nawet tego nie zauważyłeś. Piasek zabija, jedyna skrzynia która sobie radziła z piachem bez reduktora to AW4 w XJ, no i auta 1800kg a nie 2300kg.
Obrazek
Awatar użytkownika
darekcz
Posty: 192
Rejestracja: 01 lut 2022, 10:01
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Dziwne zachowanie skrzyni automatycznej

Post autor: darekcz »

Byłem u mechanika i po podpięciu do kompa stwierdził ze należało by wymienić olej w skrzyni. Poprzedni właściciel mówił że wymieniał olej w skrzyni ale czy to prawda trudno sprawdzić. Więc postanowiłem wymienić olej, pytanie jaki olei i ile go tam wchodzi?
ODPOWIEDZ