Hałas tylny most

Naczelnik
Posty: 3
Rejestracja: 09 paź 2019, 15:40

Hałas tylny most

Post autor: Naczelnik »

Witam,

Przy około 90km/h przy przyłożnym napędzie zaczyna coś wyć z tyłu. Zmiana opon bez wpływu, wymiana łozyska w kole prawym tez nie pomogła. Wymianiałem prawe bo hałas się wzmaga przy skręcie w lewo a cichnie przy skręcie w prawo. Bieżnia na osi pod łozyskiem OK. Jest oczywiście głośniej im szybciej ale jak zdejmuję nogę z gazu to hałas znika. Hałas ma charakter jednostajny nie cykliczny o wysokich czestotliwościach. Wymiana oleju też nic nie zmieniła. Nie wiem czy istone ale wymieniany był dośc czarny, zakładam że od tarcz trac locka.
Prosze o pomoc w ustaleniu przyczyny
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: Hałas tylny most

Post autor: WieRcik »

Posłuchaj łożyska na ataku
Obrazek
Naczelnik
Posty: 3
Rejestracja: 09 paź 2019, 15:40

Re: Hałas tylny most

Post autor: Naczelnik »

Myślisz że to by tłumaczyło wzmaganie się hałasu przy skręcie w lewo? Dedukuję iż przy skręcie w lewo działają siły wzdłużne w moście powodujące parcie osi a wtedy i kosza również w lewo. Biorąc pod uwage że atak jest po prawej stronie tarczy to skręt w lewo powinien odciążać przekładnie. Na moją logikę łożyska powinny wtedy cichnać. Ale postaram sie posłuchac na podnośniku.
Przy okazji, czy wymiana samych łożysk ataku wymaga regulacji?
KAZIK
Posty: 49
Rejestracja: 14 lip 2019, 11:16

Re: Hałas tylny most

Post autor: KAZIK »

Też bym obstawiał łożyska na ataku i wg mnie jak wymieniać to już wszystkie. Regulować tak czy tak trzeba.
Ja kilka miesięcy temu to przerabiałem. Za wymianę wszystkich łożysk i uszczelniaczy warsztaty w Szczecinie chciały ok 1500 zł, nie pytałem czy to sama robocizna czy z częściami, ale raczej tylko robocizna.
Nie chciałem czekać i wymieniłem sam - kilka wieczorów mi to zajęło , teraz wycie słychać tylko przy przy ok 60km/h i to bardzo bardzo cicho ,łożyska dałem koyo ,uszczelniacze, tulejka ,olej , dodatek , części wyniosły ok 1000 zł
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: Hałas tylny most

Post autor: WieRcik »

Za komplet naprawczy z łożyskami Timkena u Raffików płaciłem 850zł.
Obrazek
ODPOWIEDZ