Gumy zawieszenia przedniego mostu

zajacw
Posty: 26
Rejestracja: 03 wrz 2018, 18:05

Gumy zawieszenia przedniego mostu

Post autor: zajacw »

Wymienialiście tuleje zawieszenia przedniego mostu ?
Przy demontażu mostu zauważyłem, że są bardzo "miękkie" (palcami byłe w stanie dowolnie wyginać tuleję wewnętrzną) i sparciałe - stwierdziłem, że dobra okazja, żeby wymienić i mieć spokój na długo, ale pytanie na co? Oryginałów nie ma (przetrzepałem fora z USA i piszą, że kiedyś można było kupić całe mocowania), u nas ma to chyba tylko Deuter w poliuretanie - ale zastanawia mnie twardość - 75 ShA - i do tego są pełne (oryginały mają otwory i inaczej pracują w różnych płaszczyznach) - może 65 ShA byłoby ok?
Przerabiał ktoś ten temat?

Pozdrawiam
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: Gumy zawieszenia przedniego mostu

Post autor: WieRcik »

Ja wysłałem całe łapy do Deutera i mi je zregenerowali , tym najmiększym poliuretanem , jakieś 50k km mam zrobione , póki co nic się nie dzieje , nie wiem czy Tedgum nie ma w ofercie już bo jak ja szukałem to dostałem od nich info że przygotowywują takowe zamienniki. Jak masz wydłubany most to od razu sprawdź tulejki od mocowania listwy kierowniczej , u mnie sparciały , dostępne są tylko oryginały , Raffi mają.
Obrazek
zajacw
Posty: 26
Rejestracja: 03 wrz 2018, 18:05

Re: Gumy zawieszenia przedniego mostu

Post autor: zajacw »

Te tuleje do listwy masz na myśli - 52038783AC ? Raffi na stronie nie mają - muszę się do nich odezwać - dzięki za sugestię. Tuleje do mostu zamówiłem u Deutera z twardością 65 - zobaczymy jak to się sprawdzi ;-)
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: Gumy zawieszenia przedniego mostu

Post autor: WieRcik »

Nie pamiętam jaki one mają numer ale są wyjątkowo wrednie zamontowane i bez wyjęcia mostu ich nie wymienisz a france pierdzielą ustawienie zbierzności.
Obrazek
zajacw
Posty: 26
Rejestracja: 03 wrz 2018, 18:05

Re: Gumy zawieszenia przedniego mostu

Post autor: zajacw »

Raffi wycenili tuleje na 150-160 PLN za sztukę więc w sumie ponad 3 stówy - zamówiłem w RockAuto - 9USD sztuka (i to Moog) - razem wyszło 27 USD z przesyłką - teraz czekam ;-) - swoją drogą dzięki za namiary na RockAuto - już trzecią paczkę od nich ciągnę.
pablo323
Posty: 100
Rejestracja: 26 paź 2022, 22:23

Re: Gumy zawieszenia przedniego mostu

Post autor: pablo323 »

Odgrzebię trochę temat bo przy okazji przeglądania forum przypomniały mi się rozważania nad regeneracją poduszek amortyzatorów w moim pierwszym wozidle jakim była xantia. Na forum cytrynowym była podawana firma Lorens z Warszawy czy też okolic. Zajmują się regeneracją poduszek i tulei.
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: Gumy zawieszenia przedniego mostu

Post autor: WieRcik »

Regenerowałem w Deuterze na poliuretan ale teraz przy wymianie zawiasu wsadziłem z powrotem gumow, poli słabo tłumiły.
Obrazek
pablo323
Posty: 100
Rejestracja: 26 paź 2022, 22:23

Re: Gumy zawieszenia przedniego mostu

Post autor: pablo323 »

Ta firma regeneruje gumą, wulkanizują metal z gumą, co prawda do cytryny były trochę za twarde ale do układu zawieszenia może to by była dobra alternatywa między zamiennikami a poliuretanem.
Zbyszek
Posty: 7
Rejestracja: 23 lip 2022, 12:08

Re: Gumy zawieszenia przedniego mostu

Post autor: Zbyszek »

Na rockauto te tuleje przedniego mostu pod jaka zakładka są? Przeglądałem i nie znalazłem
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: Gumy zawieszenia przedniego mostu

Post autor: WieRcik »

Prąciem Cię bardzo.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
ODPOWIEDZ