Jeep z napędem niestety tylko na tylna oś

Kula
Posty: 83
Rejestracja: 09 sty 2022, 08:47

Jeep z napędem niestety tylko na tylna oś

Post autor: Kula »

Witam.
W ostatnim czasie zakupiłem liberty 3,7 w automacie z 2005 tak widniej wpis w dowodzie rejestracyjnym a na tylnej klapie dodatkowo napis renegate. Przejechałem pół polski i pytałem o wszystko a o to co najważniejsze nie zapytałem bo byłem przekonany że 4×4 jest w każdej wersji, niestety tu nie stąd po przyjeździe wycofałem się z chęci zakupu lecz Pani właścicielka zeszła tak dużo z ceny że jednak kupiłem z myślą że sprzedam bez problemu za tą samą cenę a nie będę musiał znów wracać cały dzień pociągami. Po wspólnej podróży cholernie polubiłem to autko i V6 i tu proszę o rady czy jest możliwość dołożyć napęd przedni i reduktor a jeśli tak kto mógłby to wykonać i jakie to mogą być koszty??? Z góry wielkie dzięki za każdą wskazówke.
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: Jeep z napędem niestety tylko na tylna oś

Post autor: WieRcik »

Problem żaden, kup angola i przerzuć, trochę zabawy ale do zrobienia. Jak zlecisz to warsztatowi to cena robocizny wyrwie Cię z butów, normalny warsztat raczej się tego nie podejmie a "specjalistyczny" offroadowy nie będzie miał litości, zwłaszcza w obecnym bumie.
Druga sparwa to że auto ma swoje lata i sporo rzeczy będziesz musiał wsadzić nowych.
Obrazek
Kula
Posty: 83
Rejestracja: 09 sty 2022, 08:47

Re: Jeep z napędem niestety tylko na tylna oś

Post autor: Kula »

Rozumiem. Więc szukam dawcy lub części.. Za każdą dodatkowa wskazówkę z góry dziękuję.
klata543
Posty: 53
Rejestracja: 18 wrz 2019, 12:26

Re: Jeep z napędem niestety tylko na tylna oś

Post autor: klata543 »

Jak to faktycznie wersja nadwozia Renegade to warto się pobawić z przeróbką.
KrisT1000
Posty: 143
Rejestracja: 10 mar 2020, 23:03

Re: Jeep z napędem niestety tylko na tylna oś

Post autor: KrisT1000 »

Tak jak pisze Wiercik. Zależy tylko czy dasz radę sam się bawić. Używany reduktor to nawet już 1500. Półosie używki znajdziesz a nowe chinczyki kilka stów na sztukę. Pozostaje wajcha do napędu i wał. Poza tym pewnie trzeba coś poprawić czy wymienić.
Kula
Posty: 83
Rejestracja: 09 sty 2022, 08:47

Re: Jeep z napędem niestety tylko na tylna oś

Post autor: Kula »

Dlaczego jeśli wersja Rengade to warto? Fakt, te dodatkowe oświetlenie na dachu plus dodatki robią fajna całość. No niestety sam tego nie ogarnę, więc chętnie pomogę i zapłacę. Czy możecie mi napisać dokładnie co mam dokupić?? Dziękuję
KrisT1000
Posty: 143
Rejestracja: 10 mar 2020, 23:03

Re: Jeep z napędem niestety tylko na tylna oś

Post autor: KrisT1000 »

Jeśli masz to zlecić. To najpierw znajdź warsztat który Ci to ogarnie za ile i w jakim terminie Potem ustalaj co kupić. Może być tak że usłyszysz kwotę którą Ci się nie spodoba i sprzedasz auto.
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: Jeep z napędem niestety tylko na tylna oś

Post autor: WieRcik »

Kupno osobno gratów jest nieopłacalne, kup angola a to co Ci z niego zostanie to posprzedajesz, i będziesz miał wzór co i jak trzeba poprzekładać, zwłaszcza że są minimalne różnice, między półosiami, łapami przedniego mostu, reszta wyjdzie na bieżąco.
Obrazek
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: Jeep z napędem niestety tylko na tylna oś

Post autor: WieRcik »

Np.są trzy różne długości półosi, co za tym idzie musisz kupić wszystko z jednego zestawu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: Jeep z napędem niestety tylko na tylna oś

Post autor: WieRcik »

A powiedz gdzie mieszkasz, może ktoś z forumowiczów będzie w pobliżu miał sprawdzony warsztat. Obawiam się że może być problem z wyceną takiej usługi, albo będzie mało miarodajna, moim zdaniem powinieneś być przygotowany na koszt x2 tego co warsztat zaśpiewa.
Obrazek
ODPOWIEDZ