Wyciek z tylnego mosty

Gienek
Posty: 15
Rejestracja: 29 paź 2021, 11:55

Wyciek z tylnego mosty

Post autor: Gienek »

Witam. Posiadam jeepa kJ z 2007r i zauważyłem że z tylnego mostu mam wyciek całe tylne koła od strony wewnetrznej są jakby w oleju. Czy ktoś może z forumowiczów naprawiał taka awarie i jeśli tak to podpowiedział by jakie części i sprzęt muszę mieć żeby to naprawić i czy na półosiach są jakieś clipsy do których trzeba ściągać ten dekiel na środku mostu żeby je odbezpieczyc by wyjąć półoś?
WieRcik
Woźny
Posty: 936
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:40

Re: Wyciek z tylnego mosty

Post autor: WieRcik »

Zanim rozbierzesz to sprawdź czy łożyka nie mają luzu, uszczelniacze dostaniesz np w Raffi, żadnej filozifi i magicznych narzędzi nie potrzebujesz, trzeba zdjąć dekiel żeby dostać się do cklipsów.
Obrazek
Gienek
Posty: 15
Rejestracja: 29 paź 2021, 11:55

Re: Wyciek z tylnego mosty

Post autor: Gienek »

Eh czyli muszę oddać chyba do mechanika bo problem jest ze śrubami od dekla mają "glowki" zaokrąglone. Nie odzie tego zrobić bez ściągania dekla?
.Uszczekniuacze i łożyska już zamówiłem .a ten pierścień osadczy tu też jest czy był w starszych rocznikach?
Gienek
Posty: 15
Rejestracja: 29 paź 2021, 11:55

Re: Wyciek z tylnego mosty

Post autor: Gienek »

A czy jak taka opcja że półoś się wyrobiła pod łożyskiem bo znajomy mi już najgorsze scenariusze przedstawił. Jak z jej zywotnascia? Łożysko i tak wymienię jak już będzie to na wierzchu i teraz zauważyłem że jak jedna strona leje to druga zaczyna wyglądać na jakąś zapocana czy to może o czymś świadczyć?
ODPOWIEDZ