Wycie w moście

Królik

Wycie w moście

Post autor: Królik »

Hej wszystkim
Mam takie dziwne wycie w środku (jak bym na mt-kach jechał) zaczyna się ono przy ok 50 - 60 km/h i wzmaga się z prędkością. Czy to może oznaczać że jakieś łożyska w moście są do wymiany ? A jeśli tak to co byście obstawiali? Przełożenia zapinają się i rozpinają poprawnie, podczas jazdy nic nie szarpie. Mam kj dopiero miesiąc i dopiero odkrywam jego mroczne tajemnice (poprzedniego właściciela) :roll:
WieRcik
Woźny

Re: Wycie w moście

Post autor: WieRcik »

Sprawdź czy wycie zmienia się przy skręcaniu, jeśli jest różnica to łożyska w piastach, to częsta przypadłość. Trzeba podnieść auto na podnośniku i posłuchać, może to być łożysko w reduktorze na wałku zdawczym tylnego wału, niestety to łożysko kosztuje 650netto.
Obrazek
Królik

Post autor: Królik »

Hej
Dzięki za podpowiedź. Niestety test że skręcaniem wychodzi negatywnie (nic się nie zmienia). Podniosę i posłucham ale chyba masz rację z tym łożyskiem, bo nie bardzo można zidentyfikować miejsce buczenia w kabinie (ani a przodu ani z tyłu) więc to by pasowało (niestety).
WieRcik
Woźny

Post autor: WieRcik »

Panie módl się żeby to było to, jeden dzień roboty i po temacie, remont mostu jakieś 8-10k PLNów, do tego musisz znaleźć warsztat który zna się na mostach Jeepowskich, bo inaczej narobią Ci kosztów, a wymiana na używkę to loteria w 99% skazana na porażkę. Jak zmieniałem przełożenia to na 4.10 to sam wałek z kołem talerzowym kosztował prawie 5k, mówię oczywiście o nówce. Możesz wykręcić czujnik ABS z tylnego mostu, albo oleju zassać strzykawką przez dekiel z dna mostu, i zobaczysz czy masz opiłki metalu, jak będą to temat wiadomy. Weryfikacja mostu przez sprawdzenie luzu nie da Ci odpowiedzi bo one mają fabrycznie do 5mm luzu wzdłużnego, jak pociągniesz koło do siebie to będzie luz, góra dół nie może być luzu.
Obrazek
ODPOWIEDZ